تجمیع 60 درصد از دانشگاه علامه طباطبایی تا یک سال آینده / وضعیت نامطلوب فضای فیزیکی بزرگترین دانشگاه علوم انسانی خاورمیانه

دانشگاه علامه طباطبایی علیرغم اینکه بزرگترین دانشگاه علوم انسانی خاورمیانه است در شرایط نامطلوب فیزیکی قرار دارد و امیدوار است با کمک دولت تا پایان سال آینده 60 درصد از دانشگاه را در محل جدید تجمیع کند.

دکتر "صدرالدین شریعتی" در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاه علامه طباطبایی از نظر تعداد دانشجو، استاد و تعداد 100 رشته و تخصص بهترین دانشگاه علوم انسانی خاورمیانه است اما از نظر موقعیت مکانی و فیزیکی در بدترین شرایط  قرار گرفته است به طوریکه دانشکده های دانشگاه باید در 29 نقطه شهر مدیریت شوند.

وی ادامه داد: برای تجمیع این دانشگاه در گذشته زمین هایی در نظر گرفته شد و در نهایت زمینی در دهکده المپیک بر اساس آخرین مصوبات سال 82 و 83 هیات دو لت در نظرگرفته شد. این مجموعه نیز با مشکل مواجه شد به طوریکه بخشی از زمین در جاده قرار می گیرد و اثرات منفی بر سایت دانشگاه خواهد گذاشت.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در حال حاضر علیرغم موانع توانسته ایم در شرایط فعلی 2 دانشکده را به همراه ساختمان مرکزی به دهکده المپیک منتقل کنیم. همچنین دو ساختمان به وسعت 9 هزار متر برای آشپزخانه متمرکز و مدرن در 4 طبقه و مجموعه ورزشی شامل یک سالن بزرگ و 8 سالن اقماری در دست احداث است که تا بهمن ماه به طور کامل بهره برداری می شوند.

وی با بیان اینکه طراحی دانشکده های دیگر نیز در دست بررسی است افزود: دانشکده حسابداری و مدیریت، علوم اجتماعی و اقتصاد نیز در اسرع وقت و ظرف یک سال آینده به محل تجمیع دانشگاه انتقال می یابند. 

شریعتی با اشاره به اعتبارات طرح تجمیع دانشگاه گفت: اعتبارات اولیه برای فاز اول در حدود 3 میلیارد تومان به دانشگاه داده شده است و امیدواریم کمتر از 5/1 سال آینده حداقل بالای 60 درصد از دانشگاه را به دهکده منتقل می شود.

وی افزود: ساخت و ساز دانشگاه بر اساس مصوبه هیئت دولت و فروش اموال داخل شهر دانشگاه صورت می گیرد و دانشگاه برای توسعه آتی دانشگاه، ایجاد دانشکده های جدید نیاز به کمک دولت برای تأمین زمین و اعتبار دارد.

کد خبر 431707

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =