در نظام ولایی ، بازنشسته ، پشتوانه معنوی و نیاز روحی است و این نگرش باید در ساختار اداری ، تعریف و پیش بینی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مهندس محمود فرشیدی در مراسم تجلیل از بازنشستگان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش که روز گذشته در دانشگاه تربیت معلم تهران برگزار شد ، بر استفاده از تجارب بازنشستگان فرهنگی تاکید کرد و گفت: متاسفانه در ساختار اداری تعریف از موفقیت این است که کدام دستگاه هزینه های عمرانی او از هزینه های جاریش بیشتر است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش همه اش عمرانی است چرا که عمران واقعی با تولید نیروهای انسانی خلاق صورت می گیرد که مهم ترین رسالت آموزش و پرورش است و هزینه های جاری ما فقط آن قسمتی است که نوسازی هزینه می کند.

فرشیدی گفت: فرد بازنشسته از همان روز اول بازنشستگی نباید فضایی را برای خود ایجاد کند که گویی درها به روی او بسته شده است. این فضای یاس آلود و کاذب را باید شکست و باید با یک نشاط و تجربه انبوهی که داریم کار دیگری را آغاز کنیم و الزاما خدمت کردن با حکم کارگزینی نیست بلکه بهترین انسانها خدمتگزارترین آنهاست و شما الان این فرصت را دارید که آزادانه می توانید بیندیشید و خدمات بیشتری ارائه دهید.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دولت نهم که عدالت و مهرورزی را شعار خود انتخاب نموده است به رغم مشکلاتی که بر سر راه عدالت وجود دارد مصمم است که در حد توان خود به اجرای عدالت اهتمام بکند و در حقیقت عدالت و مهرورزی در دستور کار دولت نهم قرار دارد.

وی تاکید کرد: در برنامه های این وزارتخانه از تجارب همکاران بازنشسته در مسیر بهبود امور استفاده شود.

کد خبر 431759

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =