مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت‌های وابسته به وزارت ورزش موافقت کرد

نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی ورزشی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال گذشته در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

محورهای این تحقیق و تفحص به شرح زیر است:

۱-میزان درآمدهای شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال اخیر و محل تامین آن

۲-میزان مصارف و هزینه های شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال اخیر علی الخصوص تیم های تحت پوشش و محل هزینه کرد آن

۳-میزان جریمه های ملی و بین المللی تیم های تحت پوشش شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان و دلایل آنها در ۱۰ سال اخیر

۴-ساز و کار نظارتی و راهبری تیم های تحت پوشش شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان و آیین نامه های اداری و مالی

۵-تغییرات سازمانی و انتصابات ستادی در شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان

سیدفرید موسوی نماینده تهران و عضو فراکسیون ورزش در دفاع از این تحقیق و تفحص گفت: در این تحقیق و تفحص جریمه های مالی، محرومیت از رویدادهای بین‌المللی، بدهی انباشته ۱۵۰ میلیارد تومانی مافیای فوتبال، طلب بازیکنان، مدیران عامل، سرمربیان، هتل‌ها، رستوران‌ها، هواپیمایی از تیم‌های ورزشی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نماینده تهران ادامه داد: بنگاه های زیان‌ده ورزشی به سازمان مالیاتی بدهکارند و تقریبا همه نهادهای وابسته از آنها طلبکار هستند.

وی اظهار داشت: در این تحقیق و تفحص قصد داریم فرآیندهای صنعت فوتبال را آسیب شناسی کنیم تا فوتبال را به سمت حرفه ای شدن هدایت کنیم تا باشگاه های ورزشی از باشگاه های زیان‌ده و دولتی به باشگاه‌های سودده و خصوصی تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: مافیای دلالی در فوتبال نفوذ کرده و باید سرخاشه های این سرطان را از بدن بیمار فوتبال بیرون کشید.

نماینده تهران گفت: لابی های پشت پرده فوتبال برای ساکت کردن معترضین به این مافیا همیشه فعال هستند.

وی افزود: برگرداندن فوتبال به ریل مدیریت حرفه ای کار سخت و طولانی است که باید از جایی آغاز شود. با تصویب این تحقیق و تفحص به شفاف سازی هزینه ها و درآمدها در بنگاه های فوتبال کمک می کنیم.

در پایان نمایندگان با ۱۷۸ رای موافق، ۲۶ رای مخالف ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در مجلس با این تحقیق و تفحص موافقت کردند.

کد خبر 4318857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =