قدس را نباید مقطعی و جزئی ببینیم

معاون امور بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات گفت: این توصیه رهبری انقلاب را مد نظر داشته باشیم که قدس را نباید مقطعی و جزئی ببینیم و باید نگاهی کلان به آن داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس خامه یار معاون امور بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات بعداز ظهر امروز در نشست "قدس، مقاومت، انتفاضه، حق بازگشت" اظهار داشت: این توصیه رهبری انقلاب را مد نظر داشته باشیم که قدس را نباید مقطعی و جزئی ببینیم و باید نگاهی کلان به آن داشته باشیم.

وی گفت: نگاه راهبردی امام خمینی (ره) نسبت به فلسطین و برگزیدن روز قدس بسیار ستودنی است، ایشان در نامه ای ۱۸ مرتبه از اسرائیل نام می برند. ایشان از واژگانی در این خصوص استفاده میکردند که هر چه بیشتر این حرکت مردمی شود.

خامه یار افزود: مساله فلسطین بنا به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان مساله اول جهان اسلام به حساب می آیند. سایکس پیکو شوم ترین واژه ای است که در کشورهای جهان عرب وجود دارد چرا که همه مشکلات و بحران های امروز منطقه ناشی از این توافقنامه است. این توافقنامه اولین گام عملیاتی و اجرایی کردن اشغال فلسطین بود و مساله فلسطین در آن توافقنامه به آینده موکول می شود تا بتوانند نسبت به آن تصمیم بگیرند.

معاون امور بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات تصریح کرد: این اولین تجزیه و تقسیم جهان اسلام بود و آغاز ایجاد کمربند امنیتی برای رژیم صهیونیستی بود که قرار بود تاسیس شود. یعنی ابتدا سایکس پیکو و بعد بالفور ایجاد می شود و اقدامات دیگر به همین ترتیب زمانی شکل می پذیرد.

وی ادامه داد: شعار راهبردی از نیل تا فرات قدم به قدم پیش می رود و پس از آن اقدامات دیگری که در راستای آن صورت میدهند.

خامه یار با اشاره به بحث بیداری اسلامی و خطرناک قلمداد کردن آن برای رژیم صهیونیستی، بیان داشت: آمریکایی ها از مدت ها قبل خواهان تغییر منطقه و توازن آن بودند و البته پیش بینی لازم ًهم در این خصوص شده بود.

این کارشناس مسائل منطقه اظهارکرد: آمریکایی ها در آستانه صدمین سال دو قرار داد فوق به دنبال سایکس پیکو ۲ بودند و از آنجا که در سایکس پیکو ۱ آمریکا باخته بود اینجا تمام تلاش خود را می‌کند.

وی گفت: در نقشه های اخیر آمریکا، همه ارتش ها باید درگیر شوند و از بین بروند، نقشه های جغرافیایی باید تغییر کنند و این میسر نیست جز با تجزیه کشورهای منطقه و هدف.

خامه یار افزود: در طرح جدید آمریکا حتی ترکیه که عضو ناتو هم هست از توطئه آنها مصون نیست و علیه آنها کودتا صورت میگرند، در برنامه آنها از ایران به عنوان کشوری با فرهنگ نام برده می شود که اینطور کشورها را نمی توان به راحتی فروپاشید و باید آنها را با برنامه ای طولانی و درگیر کردن آنها در مشکلات فراوان تجزیه و تضعیف کرد.

این‌ کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: اینجا گروه های تروریستی نوین همچون داعش، انتقال سفارت آمریکایی ها به قدس و معادله جهان بر سر ایران به‌لحاظ فشار بی سابقه در خصوص برجام علیه ایران اسلامی و مشکلات بسیاری که شاهدیم برای ایران ایجاد کرده اند همگی در قالب این موضوع قابل تحلیل است و در راستای دست یابی به شعار از نیل تا فرات است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از بین بردن آثار فرهنگی و تمدنی سوریه و عراق یکی از اهداف دشمنان بود، تخریب و غارت وسیع آثار باستانی و موزه های دو کشور فوق بسیار نکته حیاتی و مهمی است که به نظرم نتوانستیم روی این بُعد کار مناسبی انجام بدیم.

کد خبر 4319584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =