فعالیت کانون توانا در قزوین یک مدلینگ جهانی شده است

قزوین- مشاور عالی سازمان ملل در امور معلولان گفت: کانون معلولان توانا در استان قزوین بلا شکوفا کردن استعدادهای معلولان در امور اقتصادی و فرهنگی توانسته به عنوان مدلینگ جهانی مطرح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد موسوی در ضیافت افطار ویژه معلولان و خانواده آنها با عنوان لبخند محبت که چهارشنبه شب توسط کانون توانا برگزار شد اظهار داشت: معلولیت را هم باید یک لطف الهی دانست که باید با آن کنار آمد و باور کرد که ما معلولان اندیشه های بزرگی داریم که می توانیم در بسیاری از امور بهتر از دیگران باشیم.

وی اضافه کرد: هر جامعه ای که حرکتی می کند متکی به اندیشه می تواند متحول شود و همیشه تحول نیازمند اندیشه و افکار بلند است و کانون معلولان توانا مهارت خود را در اندیشه بروز داده و قابلیتهایی زیادی را در خود شکوفا کرده است.

کارآفرین برتر کشور تصریح کرد: از نگاه ما معلولیت تنها یک محدودیت جسمی است اما ناتوانی و محرومیت محسوب نمی شود و در بسیاری از مواقع همین محدودیت می تواند موجب تعالی و ترقی شود.

موسوی اضافه کرد: معلول به دلیل محدودیتی که دارد سازنده تر است و باید قبول کنیم که معلولان اگر در امور فکری به کار گرفته شوند از انسانهای سالم هم بهترند.

بنیانگذار کانون توانا گفت: وقتی اسم معلول شنیده می شود نباید ناتوانی و عجز و یا صدقه دادن در ذهن تداعی کند بلکه باید فردی را تصور کنیم که در کنار محدودیت جسمی که دارد می تواند با اندیشه های کارساز خود در بسیاری از امور موثر باشد.

موسوی اضافه کرد: کانون معلولان توانا توانسته با رویکرد و برنامه های خود نگاه جامعه را نسبت به این گروه توانمند تغییر دهد و ثابت کند معلولان می توانند در اداره جامعه مشارکت جدی داشته باشند.

مشاور عالی سازمان ملل در امور معلولان یادآورشد: معلولان قزوین توانمندی زیادی دارند و برای نمونه ما معلولی داریم که نابیناست اما استاد نرم افزار است و توانسته در کانون توانا در واحد تولیدی و اقتصادی مشغول کار شود و در جامعه نابینایی هم داریم که چون استعدادش شکوفا نشده و مورد حمایت قرار نگرفته قادر نیست حتی کارشخصی خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: در واحد تولیدی که تماما توسط معلولان اداره می شود با نگاهی دینی و انسانی به کیفیت محصول توجه جدی داشته ایم و آن را حقوق مردم می دانیم به همین دلیل در بدترین شرایط اقتصادی محصولات تولید شده توسط معلولان قزوین هم مرغوب است و هم تاکنون واحد ما دچار هیچ مشکلی در بدترین شرایط نشده است.

معلولان قزوین می توانند مدلینگ جهانی شوند

کارآفرین برتر کشور اضافه کرد: معلولان کانون توانای قزوین نشان دادند توانمندی های بالایی دارند و در حالی که در کشور و استان خود گاهی با بی مهری و کم لطفی مواجه می شویم و حتی می خواهند مکان ما را بگیرند اما در مجامع بین المللی ضمن تقدیر از ما فعالیتهای کانون توانا به عنوان یک مدلینگ جهانی پذیرفته شده که می تواند الگوی دیگران شود.

کد خبر 4320781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =