تعداد ۱۸۰ سند دفترچه به تک برگی تبدیل شده است

زنجان-معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان گفت: تبدیل سند دفترچه با سند تک‌برگی از وظایف اوقاف است که تعداد ۱۸۰ سند در سال ۹۶ به تک برگی تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت احمدی صبح پنجشنبه در جلسه کار گروه وقف در محل  اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، افزود: مسئله حقوقی در اوقاف مهم است و امروزه فهم درست و توجه عمیق به مسائل و بایدها و نبایدهای حقوقی بسیار ضروری است.

وی اظهار کرد: تعداد ۲ هزارو ۲۳۴ سند موقوفات، رقبات و اماکن مذهبی از اداره ثبت دریافت شده است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: شناسایی رقبات موقوفات یک ضرورت است و درشناسایی پلاک‌های مجهول باید از افراد آگاه و خبره و کارشناسان بازنشسته ثبتی، نقشه هوایی و منابع مهم کمک گرفته شود.

احمدی تأکید کرد: طی سال گذشته تعداد ۵ مورد موقوفه مجهول در استان زنجان  بررسی و به ثبت رسیده و تبدیل سند دفترچه با سند تک‌برگی از وظایف اوقاف است که تعداد ۱۸۰ سند در سال ۹۶ به تک برگی تبدیل شد.

وی افزود: یکی از بدنه‌های اصلی اوقاف حوزه ثبتی و حقوقی است و ما باید در حفظ و آبادانی موقوفات با توجه به نیت واقفان کوشش کنیم.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ابراز کرد: آشنا کردن مردم با توانمندی‌ها و فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه امری ضروری است.

کد خبر 4320868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =