انتقاد از برخی نهادها /سازمانهای تنظیم بازار همکاری مطلوبی ندارند

زنجان-مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اعلام اینکه همکاری سازمانهای متولی تنظیم بازار مطلوب نیست تاکید کرد: علوم پزشکی، صنعت و معدن، اتاق اصناف، استاندارد و دامپزشکی با ما همراه باشند.

مرتضی ممیزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گرانی فراگیر در کشور گفت: گرانی است یک مبحث کلی است که اقتصاد کشور درگیر آن است و امیدواریم مسئولین راهکاری را ارائه بدهند که این مشکل رفع شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: ما آمادگی وصول شکایات را داریم و این تخلفات کارشناسی شده و رسیدگی می شود و وظیفه ذاتی سازمان صنعت و معدن واتاق اصناف است که پس از وصول شکایت پرونده تشکیل داده و به تعزیرات ارسال کنند.

ممیزی تاکید کرد:  تعزیرات وظیفه رسیدگی و صدور و اجرای حکم را دارد و بعد از وصول پرونده ۱۰ الی ۱۵ روز به پرونده متشکله اقدام می شود.

وی ابراز کرد: زمانی عملکرد تعزیرات حکومتی نتیجه بخش است که دستگاه های علوم پزشکی، سازمان صنعت و معدن، اتاق اصناف، استاندارد و دامپزشکی همکاری لازم را با ما داشته باشند. 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: همکاری این سازمانها مطلوب نبوده و با حد ایده آل فاصله دارد و این سازمانها متولی تنظیم بازار هستند و دست به دست بدهند  و در راستای پیشگیری از تخلفات و جلوگیری از اجحاف حقوق مصرف کنندگان همکاری لازم و جدی را داشته باشند چرا که تعزیرات حلقه آخر است.

ممیزی افزود: از آغاز سال جاری تاکنون  هزار و ۱۲۴ فقره پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی استان زنجان ارسال‌شده که از این تعداد هزار و ۱۶۲ پرونده مختومه شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد پرونده ۹۳۰ پرونده در بخش کالا و خدمات است و تمام پرونده‌ها ی بخش کالا و خدمات پس از تشکیل و رسیدگی مختومه می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان ارزش ریالی پرونده‌های مختلف را ۲۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بیشترین تخلفات ثبت‌شده در خصوص عدم درج قیمت، گران فروشی و عدم رعایت موازین بهداشتی بوده است.

ممیزی تأکید کرد: از آغاز سال جاری تاکنون ۳۲ شکایت تعزیرات حکومتی استان دریافت کرده که رسیدگی و برخورد می‌شود.

وی افزود: در همین راستا ۳۸ اکیپ با ۲۰۷ بازرس نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی را برعهده‌گرفته داشتند که در این راستا ۲۰۷ واحد صنفی متخلف شناسایی‌شده و میزان جریمه این واحدها ۲۲۲ میلیون ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان ابراز کرد: طی سال جاری یک مورد تعطیلی موقتی یکی از واحدهای صنفی را داشتیم.

کد خبر 4321058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =