سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی ۱۰ روستای دامغان تدوین شد

دامغان- مدیر جهاد کشاورزی دامغان از تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی ۱۰ روستای این شهرستان خبر داد و گفت: این اقدام به برنامه‌ریزی‌های عمرانی و فرهنگی در جوامع هدف روستایی موثر است.

محسن طباطباییان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه بر اساس بند یک ماده ۲۷ قانون برنامه ششم همه ساله دولت با مسئولیت سازمان برنامه‌وبودجه موظف به تدوین سند توسعه اشتغال‌زایی برای پنج هزار روستا در سطح کشور است، ابراز داشت: در این راستا برای استان سمنان ۴۱ روستا در سال گذشته منظور و سهم دامغان ۱۰ روستا بود که خوشبختانه مراحل نهایی آن تدوین و انجام شد.

وی بابیان اینکه روستاهای هدف شامل جزن، عبدالله‌آباد، رشم، کوه زر، صیدآباد، مهمان‌دوست، مومن آباد، دروار، دهخدا و حسن‌آباد است، افزود: بر این اساس سند تهیه‌شده توسط تسهیل‌گران طرح برای تصویب نهایی طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به کارگروه استانی ارسال شد.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان بابیان اینکه در تدوین سند توسعه اشتغال‌زایی قابلیت‌ها و توانمندی هر روستا مورد ارزیابی قرارگرفته است، ابراز داشت: این اسناد پس از تصویب نهایی گامی به سمت حرکت مستمر در راستای توسعه پایدار روستاها است که کمک قابل توجهی در امر برنامه‌ریزی‌های عمرانی و فرهنگی در این جوامع هدف خواهد بود.

طباطباییان بابیان اینکه تهیه سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی مابقی روستاهای دامغان در دستور کار است، تصریح کرد: قطعا احصاء ظرفیت‌های هر روستا و ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی می‌تواند به توسعه روستاها کمک کند، بنابراین در آینده نزدیک تعداد روستاها برای تدوین سند اشتغال‌زایی دامغان مشخص خواهد شد.

وی افزود: همکاری مستمر دستگاه‌های اجرایی دامغان در تدوین سند اشتغال‌زایی روستاها می‌تواند بسیار اثربخش باشد و از سوی دیگر باید گفت بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در منطقه خودشان هستند بنابراین ایجاد فرصت‌های شغلی در جامعه به مهاجرت معکوس، کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش اشتغال سطح روستاها کمک می‌کند.

کد خبر 4321768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =