کارخانه روغن نباتی به مجتمع تجاری - تفریحی تبدیل می شود

اصفهان - مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان گفت: کارخانه روغن نباتی خیابان امام خمینی (ره) به مجتمع تجاری - تفریحی تبدیل می شود و چند طبقه از این مجتمع به مبل‌فروشان رهنان اختصاص داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حمید اشرفی در خصوص طرح تبدیل کارخانه روغن نباتی به مرکز مبل اظهار داشت: این کارخانه آخرین کارخانه‌ای است که باید از اصفهان خارج شود. البته در حال حاضر بخش تولید روغن این کارخانه تعطیل شده و فقط بسته بندی و چاپ برچسب در آن انجام می‌شود.

وی با بیان این که شهرداری منطقه ۱۱ با مسئولان کارخانه روغن نباتی برای تبدیل این کارخانه به مرکز مبل وارد مذاکره شده ‌است، اذعان داشت: تاکنون ۷۰ ساعت جلسه با وکیل و مالکان کارخانه برگزار شده و اگر شورای شهر و کمیسیون ماده پنج این توافق را تایید کنند، پس از ساخت مجتمع تجاری تفریحی در محل فعلی کارخانه روغن نباتی، چند طبقه از این مجتمع به مبل‌فروشان رهنان اختصاص داده می‌شود.  

مدیر منطقه ۱۱ با بیان این مطلب که توافقات شهرداری منطقه با مالکان کارخانه نباتی انجام و به بخش حقوقی ارسال شده تا مورد ارزیابی قرار گیرد، بیان کرد: این موضوع در قالب لایحه به شورای شهر ارسال می شود و با تصویب این طرح، منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان متحول خواهد شد.

وی با اشاره به این که قطعه زمین ۴۰ هزار مترمربعی پشت کارخانه روغن نباتی در محله پارک ظهرآبادی برای احداث شهرک مبل در نظر گرفته شد، اضافه کرد: بنا به دلایلی شورای چهارم مخالف این امر بود و به پیشنهاد منطقه ۱۲ زمینی به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع در منطقه امیرکبیر در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار داده شد تا شهرک مبل در محدوده امیرکبیر احداث شود.

اشرفی با تاکید بر این که بخش عمده فروشندگان مبل خیابان شریف ساکن منطقه ۱۱ نیستند، تصریح کرد: در نظر داریم ایجاد شهرک یا مجتمع‌های کارگاهی ساخت مبل را راه‌اندازی کنیم تا کارگاه‌های مبل سازی شامل منبت، رویه کوبی و رنگرزی در این مجتمع کارگاهی مستقر شده و شرایط بهبود یابد.

وی اضافه کرد: به دنبال خریداری زمین مناسب در منطقه ۱۱ برای احداث شهرک مبل هستیم اما باید زمینی را  به سازمان جهاد کشاورزی معرفی کنیم تا موافقت تغییر کاربری اخذ شود، سپس در کمیسیون ماده پنج مطرح و تصویب شود تا بتوان زمین مربوطه را تملک و شهرک کارگاه‌های مبل‌سازی را احداث کرد.

کد خبر 4322830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =