قیمت هر مدرسه علمیه به سواد، معنویت و تقوای اساتید آن است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: معیار و ملاک مهم در حوزه‌های علمیه تشخص علمی و تقوایی اساتید و قیمت هر مدرسه علمیه‌ به اندازه سواد، معنویت و تقوای اساتید آن است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران، آیت الله حسن ممدوحی در اولین نشست مشترک اعضای شوراهای دبیرخانه مجامع حوزوی و مدیران مدارس علمیه استان تهران گفت: شورای مجامع حوزوی در رشد کیفی مدارس علمیه از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به سابقه تاریخی و حضور علمای بزرگ در حوزه علمیه تهران افزود: زمانی در حوزه تهران امثال طایفه آشتیانی‌ها وزنه‌ای سنگین برای حوزه تهران بودند و هر کدام از این علما در علم و تقوا رکن اسلام محسوب می‌شدند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نقش مهم اساتید حوزه در تربیت علمی و معنوی طلاب تاکید کرد: معیار و ملاک مهم در حوزه‌های علمیه تشخص علمی و تقوایی اساتید است و قیمت هر مدرسه علمیه‌ای به اندازه سواد، معنویت و تقوای اساتید آن است.

ممدوحی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر نظام قرآنی است، گفت: بعد از ارتحال امام خمینی(ره) دشمنان انقلاب اسلامی خیال می‌کردند در مبانی جمهوری اسلامی تزلزل ایجاد خواهد شد اما به لطف خداوند متعال مقام معظم رهبری که عالمی متفکر، شجاع، مومن، مدبر و تربیت یافته حوزه علمیه هستند به رهبری نظام و انقلاب اسلامی انتخاب شدند.

وی با بیان این که مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری موجب شگفتی دشمنان شده است، گفت: ایشان شجاعانه و هوشمندانه مدیریت کشور را بر عهده دارند، به طوری که تاکنون هیچ قدرتی نتوانسته کوچکترین نقطه ضعفی از مدیریت ایشان بیان کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حوزه‌های علمیه برای اثرگزاری در جهان امروز به انقلاب علمی احتیاج دارند، تاکید کرد: طلاب باید بدانند که تحصیل علم به سادگی به دست نمی‌آید و برای رسیدن به این هدف، اساتید مدارس علمیه رسالت مهمی بر عهده دارند.

ممدوحی اظهار داشت: اساتید حوزه باید همواره طلاب را به تحصیل و کسب دو بال علم و تقوا توصیه و نصیحت کنند، زیرا از خصائص طلبگی این است که علم بدون تقوا پیشرفتی حاصل نمی‌کند، تقواست که به علم طلبگی ضریب می‌دهد.

کد خبر 4323391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =