تعیین تکلیف کاج های قدیمی ری با«کمیسیون ماده۷»شهرداری تهران است

ری- شهردار منطقه ۲۰ تهران از توقف پروژه توسعه بیمارستان هفتم تیر از یک سال گذشته خبر داد و گفت: تعیین تکلیف درختان قدیمی معارض با این طرح با «کمیسیون ماده ۷ »شهرداری تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد صفوی در جریان بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر تهران از بیمارستان هفتم تیر گفت: بیمارستان هفتم تیر در فضای ۱۰ هکتاری با ۲۷۷۰ درخت واقع شده که بخشی از درختان قدیمی این محوطه مانعی برای اجرای پروژه توسعه این مرکز درمانی است.

صفوی افزود: سال گذشته با گله مندی از دانشگاه علوم پزشکی ایران خواستار رعایت قوانین شدیم تا با حرکت در چارچوب موازین صحیح، اجرای این پروژه و در نهایت افزایش سرانه درمانی در منطقه ۲۰ تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه در جانمایی و تهیه نقشه های توسعه بیمارستان بر رعایت موارد زیست محیطی و حفظ درختان قدیمی تاکید شده است، گفت: در آخرین جانمایی انجام شده از سوی مشاوران، ۱۷۰ درخت معارض طرح است که تعیین تکلیف نهایی این پروژه و قطع یا جابه جایی این درختان بستگی به رای کمیسیون ماده ۷ شهرداری تهران دارد.

صفوی سیاست شورای پنجم را حفظ و صیانت از باغ های شهری و درختان قدیمی برشمرد و افزود: بعد از تصمیم گیری کمیسیون ماده ۷، و ارائه نقشه توسعه بیمارستان، مدیریت شهری منطقه ۲۰ نیز آمادگی لازم برای همکاری و سرعت بخشیدن به اجرای طرح را خواهد داشت.

بازدید میدانی از بیمارستان هفتم تیر با حضور زهرا صدراعظم نوری نماینده شورای اسلامی شهر تهران در کمیسیون ماده ۷، ناهید خداکرمی و حسن خلیل آبادی از اعضاء شورای اسلامی تهران، مختاری مدیرعامل بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ ، محسن علیجانی نماینده مجلس به همراه تعدادی از بخشداران و نمایندگان فرمانداری ویژه شهرری انجام شد.

کد خبر 4325835

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =