یک میلیون نفر عضو صندوق بیمه کشاورزان هستند

شهرکرد- مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور هستند.

محمد رضا واعظ مهدوی در حاشیه سفر به شهرستان کوهرنگ برای حضور در همایش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در سه ماه سالجاری حق بیمه پرداخت شده توسط بیمه شدگان به میزان ۸۲۹ میلیارد ریال بوده است، اظهار داشت: در مدت مشابه سال گذشته میزان مشارکت بیمه شدگان ۷۱۶ میلیارد ریال بوده است که ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: حمایت دولت در راستای حمایت بیمه روستائیان و عشایر ۵۰ درصد افزایش داشته است.

 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور تاکید کرد: دولت حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سهم خود برای بیمه شدگان پرداخت کرده است که دولت در سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان پرداخت کرده است که میزان پرداختی حدود نزدیک دو برابر شده است.

وی اظهار داشت: سهم دو برابری دولت ۱۶۶ میلیارد تومان است که هنوز ۶۶ میلیارد تومان از انجام تعهد کامل دولت باقی مانده است.

حمایت دولت در راستای  پرداخت حق بیمه روستائیان و عشایر ۵۰ درصد افزایش داشته است

 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور تاکید کرد: طبق آیین نامه بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر می توانیم در هنگام حوادث غیر متقربه جمعیت آسیب دیده را حمایت کنیم که این حمایت در بخش تخفیف در پرداخت حق بیمه و رایگان شدن پرداخت حق بیمه است.

وی عنوان کرد: تاکنون این ماده قانونی اجرایی نشده است و صندوق  بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تلاش می کند که فرآیند اجرایی شدن این ماده قانونی طی شود.

 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور بیان کرد: برای پیاده شدن این ماده قانونی باید ستاد های مدیریت بحران، استانداری ها و فرمانداری ها در هنگام وقوع حادثه و برآورد خسارت باید یکی از آیتم های خسارت را پرداخت حق بیمه در نظر بگیرند.

وی تاکید کرد: این ماده قانونی برای زلزله شدگان کرمانشاه و کرمان در نظر گرفته شده است.

 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور ادامه داد: حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر شامل این ماده قانونی می شوند.

کد خبر 4326285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =