لایحه بودجه 86 تا آخر دی‌ تقدیم مجلس می‌شود / لوایح زمانداری همراه لایحه بودجه به مجلس ارسال خواهد شد

مصطفی پور محمدی اعلام کرد: در جلسه قبلی دولت لایحه بودجه سال 1386 با دو فوریت تنظیم شد و تا آخر دی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی پور محمدی وزیر کشور در حاشیه نشست معاونین برنامه ریزی، اداری و مالی استانداریهای سراسر کشور، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار داشت:  مسائل مربوط به آب، برق و گاز را به لوایح زمان دار تبدیل می کنیم تا کلان قصه برای همه تعریف روشنتری داشته باشد  و اولی تر از لایحه حمل و نقل درون شهری آغاز شد .

وزیر کشور خاطر نشان کرد : ما باید تلاش کنیم بودجه جاری را کاهش دهیم ، چرا که بودجه جاری ، باری بر دوش کل بودجه کشور است ، باید سعی کنیم هر چه بیشتر بر زیر ساخت ها و سرمایه گذاری ها توجه داشته باشیم، چرا که در بودجه جاری همه چیز از بین می رود و ما محدودیت امکانات داریم .

پورمحمدی خاطر نشان کرد : ما در تلاش هستیم تا تورم را مهار کنیم و سطح هزینه شهروندان از این جهت آسیبی نبیند یا حداقل کمترین تاثیر را بگذارد .

وی در خصوص تامین خودروهای جمعی در کشور نیز اظهار داشت : طبق تکلیف بودجه سال 85 که قرار بود در جهت تهیه اتوبوس ، مینی بوس عمل کنیم ، مقدمات و سفارشات لازم را انجام داده ایم و در حال تحویل این خودروها از کارخانجات مربوطه هستیم . ولی اساس کار بر تولیدات داخلی ماست و باید این نیاز را برای کشور تامین کنیم ، و اگر از داخل نتوانستیم از منابع خارجی آن را تامین خواهیم کرد .

وزیر کشور در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان مدیریت و برنامه ریزی به طور کلی منحل می شود ؟ اظهار داشت : خیر،  سازمان مدیریت در استانها وظایف خود را در درون استانداری ها انجام می دهند .

پورمحمدی در پاسخ به این سئوال که آیا تبصره 13 اعتباراتی را نیز پرداخت خواهد کرد ، گفت : تبصره 13 اعتبار و پرداختی به هیچ کس نخواهد داشت و هیچ کس انتظار پرداخت از تبصره 13 را نداشته باشد، چرا که تبصره 13 تکلیفی است بر تامین ناوگان حمل و نقل شهری ، گازسوز کردن و دوگانه سوز کردن و به همین دلیل به برخی از ناوگانهای حمل و نقلی به این شیوه کمک می کند .

وی خاطر نشان کرد "وزارت کشور تا آخر هفته جاری تبصره های بودجه را خواهد بست".

وزیر کشور همچنین گفت: دولت تصمیم دارد یک سری لوایح را تقدیم مجلس کند که در واقع برنامه هایی زمان دار است؛ مانند تبصره 13 که موضوع حمل و نقل عمومی بود و قرار است این موضوع را به یک لایحه زمان دار تبدیل کند که با دو فوریت در 2 جلسه قبل دولت تصویب شد و به مجلس ارائه می شود.

پور محمدی افزود: قصد ما این است که یک سری لوایح دیگر، همچون لایحه مسکن و حمل و نقل جاده ای و آب و برق و مسائل مبنایی کشور را به یک سری لوایح زمان دار تبدیل نماییم و این موضوع در حال آمده شدن است که همزمان با لایحه بودجه 86 کل کشور یا بعد از آن تقدیم مجلس خواهد شد.

وی در خاتمه تصریح کرد: از طریق تبدیل لوایح به لوایح زمان دار، کلان قصه برای همگان تعریف روشن تری خواهد داشت و موضوع در لوایح بودجه خرد و گم نمی شود که ما در حال انجام موضوع هستیم که اول این مساله از لایحه حمل و نقل درون شهری آغاز شد و نظر ما این است که طبق خواست مجلس تا اواخر دی ماه لایحه یا برنامه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کنیم.

کد خبر 432654

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =