اسلام بخشی از آلمان است

ولفگانگ شویبله وزیر کشور آلمان پس از صدور مجوز ساخت مسجد در بخش شرقی برلین، اسلام را بخشی از آلمان عنوان کرد .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در برلین، شهرداری بخش هاینرزدورف واقع در بخش شرقی برلین با وجود اعتراضات فراگیر چند ماه گذشته مردم این ناحیه از پایتخت آلمان، در نهایت مجوز ساخت یک مسجد را صادر کرد.

 به نوشته روزنامه برلینر مورگن پست این اولین مرکز عبادی مسلمانان در بخش شرقی برلین است که با وجود مخالفت های مردم و حمایت همه جانبه حزب «دمکرات مسیحی»CDU  از این خواسته، مجوز بنای آن از سوی شهرداری بخش «هاینرزدورف» برلین صادر شده است.

در همین حال "ولفگانگ شویبله" وزیر کشور آلمان با انتقاد از معترضین بنای این مسجد از سوی فرقه "احمدیه"در شرق برلین، اسلام را بخشی از آلمان دانست.

وزیر کشور آلمان در انتقاد به اعتراض‌های به عمل آمده به ساخت مسجد فرقه احمدیه در شرق برلین اظهار داشت: "کلیساها، معابد و مساجد در کنار یکدیگر نشانه ای از تهدید نیستند بلکه این امر نمادی از تقویت اصل آزادی است."

شویبله همچنین گفت: "با حضور سه میلیون مسلمان در این کشور، اسلام بخشی از فرهنگ آلمان محسوب می شود."

وی همچنین بزرگنمایی در قوم‌ گرایی را امری کاملا نادرست دانست و تأکید کرد: "آلمانی‌ها باید به یاد آورند که چگونه روند ادغام 15 میلیون خارجی در غرب این کشور پس از پایان جنگ دوم جهانی با موفقیت انجام شد."

وزیر کشور آلمان افزود: "به همین دلیل، آمیختگی و تنوع تهدیدی برای ملت آلمان نیست، بلکه این مسئله اصل آزادی را بیشتر احیاء می کند."

کد خبر 432774

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =