انتقاد شهروندان بیرجندی نسبت به وضعیت فضای سبز یکی از محلات

بیرجند- تعدادی از شهروندان بیرجندی با حضور در جلسه شورای شهر بیرجند اعتراضات خود را در خصوص بی‌توجهی نسبت به وضعیت فضای سبز خیابان مفتح ۳۹ بیرجند بیان داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طاهری صبح شنبه در جلسه شورای شهر بیرجند با اشاره به اعتراضات برخی از مردم نسبت به وضعیت فضای سبز خیابان مفتح ۳۹ بیرجند اظهار کرد: احساس مسئولیت مردم در خصوص حراست از منابع طبیعی و فضای سبز بسیار حائز اهمیت است.

عضو شورای شهر بیرجند بیان کرد: وقتی مردم این‌گونه نسبت به فضای سبز توجه ویژه نشان می‌دهد متولیان امر نیز باید به‌صورت جدی‌تری در این زمینه کار و فعالیت داشته باشند.

طاهری با اشاره به‌ضرورت بهسازی فضای سبز خیابان مفتح ۳۹ بیرجند، یادآور شد: پذیرفته نیست که نسبت به وضعیت فضای سبز یک منطقه سال‌ها قبل انتقاد و اعتراض بشود ولی تاکنون این مشکل حل‌نشده باشد.

همچنین در این جلسه مهدی میری عضو شورای شهر بیرجند گفت:  بسیاری از شهروندان بیرجندی نسبت  به وضعیت فضای سبز شهر انتقاد دارند و به نظر می‌رسد در این زمینه باید تدابیری اندیشیده شود.

وی اظهار کرد: با توجه به‌ضرورت بهسازی، افزایش روشنایی و بهبود وضعیت پارک‌ها و فضای سبز بیرجند بهتر است در برخی از موارد به‌جای ساختن پارک جدید نسبت به احیاء و مرمت پارک‌ها و بوستان‌های  ساخته‌شده اقدام شود.

عضو شورای شهر بیرجند بیان کرد: البته در برخی از مناطق چون مهرشهر نیاز به ساخت بوستان و پارک احساس می‌شود که شهرداری نیز در این زمینه برنامه‌هایی خوبی در نظر گرفته است.

میری همچنین در خصوص تعریض خیابان دانشگاه بیرجند ادامه داد: برای قطع درختان خیابان جهت تعریض نیاز به مجوز دادستان داریم و پس‌ازآن نیز موضوع در شورای ترافیک استان خراسان جنوبی موردبررسی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: طرح تفضیلی پروژه اتصال سه‌راه اسدی بیرجند به بلوار موسی بن جعفر(ع) نیز ایراداتی دارد که در این راستا اصلاح آن پیشنهادشده است.

 تعدادی از شهروندان بیرجندی با حضور در جلسه شورای شهر بیرجند اعتراضات خود را در خصوص بی‌توجهی نسبت به وضعیت فضای سبز خیابان مفتح ۳۹ بیرجند بیان داشتند.

این شهروندان بیان کردند که درختان موجود در فضای سبز خیابان مطرح‌شده در حال خشک شدن است و هیچ‌گونه وسایل بازی و تفریح کودکان در آن منطقه وجود دارند درحالی‌که  بالغ‌بر ۶۰ خانوار در اطراف این فضای سبز زندگی می‌کنند.

کد خبر 4328202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =