۷۰۰ هزار کتاب در قالب ۳۷ ایستگاه در اختیار اصفهانی ها قرار گرفت

اصفهان- سرپرست اداره کل کتابخانه های اصفهان گفت: اصفهان در زمینه طرح ایستگاه‌های مطالعه از استان‌های پیشتاز کشور است و ۷۰۰ هزار کتاب در قالب ۳۷ ایستگاه کتاب در اختیار مردم قرار گرفته است.

امیر هلاکویی در گفت و گو با خبرنگار مهر در ارتباط با فعالیت یا عدم فعالیت ایستگاه های مطالعه  برپا شده در نقاط مختلف استان اظهار داشت: از سال‌های گذشته طرح ایستگاه‌های مطالعه به شکل همزمان در استان های مختلف ایران اسلامی توسط نهاد کل کتابخانه‌های کشور اجرایی شد که در قالب این طرح ایستگاه هایی با ظرفیت ۱۴ جلد کتاب ویژه اقشار مختلف کودکان، نوجوانان، نوسوادان و اقشار تحصیل کرده در اختیار مردم قرار می گرفت.

وی  افزود: هفت فاز از این طرح شامل ۷ مرحله چاپ و انتشار و ارائه کتاب تاکنون اجرایی شده است و ۹۰ عنوان کتاب نیز در قالب این فازها در اختیار مردم قرار گرفت.

استقرار ایستگاه‌های مطالعه در مکان‌های پر رفت و آمد شهری

سرپرست اداره کل کتابخانه های استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان در اجرای این طرح از استان‌های پیشتاز کشور بوده است، ابراز داشت: در استان اصفهان بیش از ۷۰۰ هزار جلد کتاب در قالب ۳۷ ایستگاه کتاب در اختیار مردم قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این ایستگاه‌ها در مراکز پر رفت و آمد مانند فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکز راه آهن، براخی مراکز بیمارستانی و غیره استقرار یافته بود، ابراز داشت: پس از دوره یک تا سه ساله احساس کردیم شهر اصفهان به لحاظ تعداد ایستگاه ها غنی شده است و سعی خود را بر آن نهادیم تا دیگر شهرهای استان اصفهان نیز از ظرفیت فرهنگی این ایستگاه ها بهره مند شود.

هیچ ایستگاه مطالعه‌ای در استان اصفهان برچیده نشده است

هلاکویی با تاکید بر اینکه هیچ ایستگاه مطالعه‌ای در استان اصفهان برچیده نشده است، بیان داشت: طرح ایستگاه‌های مطالعه ادامه دارد و تنها تعدادی جابه جایی در این ایستگاه‌های مطالعه با همین هدف انجام شده است به نوعی که امروز بسیاری از شهرستان‌های استان مانند فلاورجان، مبارکه، چادگان، لنجان، گلپایگان، خوانسار، دهاقان و فریدون شهر به ایستگاه‌های مطالعه مجهز شده‌اند و مردم در این ایستگاه ها می توانند به شکل نامحدود از این کتاب‌ها استفاده کنند.

کارت‌های معرفی کتاب به ایستگاه‌های مطالعه آمد

وی با اشاره به اینکه شیوه‌ای نوین از فرهنگ‌سازی در ارتباط با کتابخوانی در ایستگاه‌های مطالعه مورد اجرا قرار گرفته است، ابراز داشت: به تازگی علاوه بر کتاب، کارت‌هایی در ارتباط با معرفی کتاب نیز در ایستگاه مطالعه قرار داده شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های استان اصفهان در ارتباط با شارژ غیر منظم کتاب در برخی ایستگاه‌های مطالعه اصفهان ابراز داشت: اداره کل کتابخانه ها در هر دستگاهی که در زمینه برپایی ایستگاه های مطالعه همکاری می کند دارای یک رابط و تعداد نامحدودی کتاب در انبارهای مرتبط است تا شارژ به موقع کتاب‌های ایستگاه در زمان لازم انجام شود و در این زمینه بازرسی های لازم نیز انجام و تذکرات لازم به نهاد مربوطه داده می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف از برپایی ایستگاه های مطالعه تنها فرهنگ سازی در زمینه ی مطالعه بوده است که در طول سه سال از زمان آغاز طرح تاکنون، با توجه به تعداد کتاب‌های ارائه شده بدین هدف مهم دست پیدا کردیم.

کد خبر 4329959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =