بی‌نظمی شهرداری کرج در ارسال لوایح/غیبت اعضا در کمیسیون بودجه

کرج - تأخیر شهرداری کرج در ارسال نامه‌ها و لوایح به شورا صدای اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه را درآورد.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کرج امروز به دلیل غیبت برخی از اعضا چندین دقیقه پس از آغاز تعطیل شد. غدیر مهدوی، منصور وحیدی و فریده بزنی و رحیم خستو اعضای غایب این کمیسیون بودند، عباس زارع با تأکید بر اینکه رخیم خستو به دلیل برگزاری امتحانات دانشگاه در جلسه حاضر نبوده است، گفت: دلیل غیبت دیگر اعضا به بنده اطلاع داده نشده است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کرج تأکید کرد: حقوق شورا و مردم باید از سوی اعضای شورا موردتوجه واقع شود.

مهدی حاجی قاسمی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات کمیسیون برنامه‌وبودجه، ابراز تأسف کرد و گفت: سال گذشته نیز برخی از موارد بودجه به‌صورت برگ برگ به شورا ارسال شد، ادعای کلان‌شهری داریم ولی در ارسال نامه و لوایح به شورا با بی‌نظمی مواجه هستیم این مهم نیازمند ریشه‌یابی است.

عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه برخی از الزامات قانونی در ارسال لوایح و نامه‌ها از سوی شهرداری کرج انجام نمی‌شود، گفت: این مشکل در حال تسری به شورای شهر است.

به گفته وی ارسال برخی نامه‌ها در شورای شهر از اتاق اول به دوم دو هفته زمان می‌برد.

حاجی قاسمی با طرح این سؤال که مگر از شورا تا شهرداری چقدر راه است، گفت: متأسفانه هفته‌ها طول می‌کشد تا برخی از نامه‌ها از شهرداری به شورا ارسال شود.

عضو شورای شهر کرج برای مثال به ارسال نامه‌ای با موضوع بررسی وضعیت سرویس مدارس اشاره کرد و گفت: این نامه ۲۹ اردیبهشت جاری به شورا ارسال و ۳۰ خردادماه در دبیرخانه شورا شماره شده است.

حاجی قاسمی با تأکید بر اینکه باید بدانیم کوتاهی در ارسال نامه‌ها و لوایح از سوی شورا است یا شهرداری، گفت: رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مسائل مربوط به تأخیر در ارسال نامه‌ها به این کمیسیون را پیگیری کند.

محمدحسین خلیلی اردکانی در ادامه این جلسه با تأکید بر اینکه این وضعیت غیرقابل‌تحمل است، گفت: بسیاری از تذکرات ارائه‌شده از سوی شورا مورد بی‌توجهی واقع می‌شود، ما نمی‌توانیم اجازه دهیم با آبروی لیست این‌گونه بازی شود.

عضو شورای شهر کرج تأکید کرد: باید به ریزبه‌ریز مصوبات توجه کافی شود و تذکرات پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه بی‌توجهی مدیران به مطالب مطرح‌شده غیرقابل‌بخشش است، گفت: از مدیران و معاونان شهرداری حاضر در جلسه می‌خواهیم، به این مسائل دقت کافی را داشته باشند.

عباس زارع رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کرج به دلیل تأخیر اعضا جلسه را تعطیل کرد.

کد خبر 4330088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =