مردم باید خدمات وقف را در جامعه احساس کنند

یک مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه موافق جریان سازی برای احیا موقوفات هستیم، گفت: این موضوع دارای اهمیت است اما مردم باید خدمات وقف را در جامعه احساس کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک مدرس حوزه و دانشگاه در دومین هم اندیشی نخبگان تبلیغی کشور با بیان اینکه موافق جریان سازی برای احیا موقوفات هستیم، گفت: این موضوع دارای اهمیت است اما مردم باید خدمات وقف را در جامعه احساس کنند و ضرورت دارد جریان سازی مناسبی هم در این زمینه انجام شود ودر کنار آن  متناسب با خدمات وقف ، جریان سازی مناسب تبلیغی هم در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان  استاد حوزه و دانشگاه پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی نخبگان تبلیغی کشور  با اعلام اینکه شورای معتمدین محلی و استانی برای ترویج فرهنگ وقف باید تشکیل شود، گفت:اداره اوقاف در این زمینه ورود پیدا کند، البته  نحوه عملکرد و اجرای قوانین هم دارای اهمیت است.

  وی با اعلام اینکه موافق جریان سازی برای احیا موقوفات هستیم، گفت: این موضوع داری اهمیت است و مردم باید خدمات وقف را در جامعه احساس کنند و جریان سازی مناسبی هم در این زمینه انجام شود، متناسب با خدمات جریان سازی مناسب تبلیغی هم در دستور کار قرار گیرد.

پناهیان تصریح کرد: افراد واقف باید  در اداره اوقاف مورد تکریم و احترام قرار گیرند و به صورت مناسب به مردم معرفی شوند، این جریان سازی و معرفی به سطح رسانه‌ها هم کشیده شود و افراد واقف مورد تشویق قرار گیرند.

وی در پایان گفت: اعتبار بخشیدن به واقفین دارای اهمیت است،  لذا مجمعی از فعالان اوقافی در کشور باید تشکیل شود .

این مدرس دانشگاه با اعلام اینکه اعتبار مجموعه بسیار مهم است،تصریح کرد: وجهه مردمی فرد اوقاف باید بیشتر لحاظ شود.

کد خبر 4330316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =