شرکت گازکردستان ۶۲۰ میلیارد ریال از بخش های مختلف طلب دارد

سنندج- مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: این شرکت ۶۲۰ میلیارد ریال از بخش های مختلف نظامی، انتظامی، ادارات، مدارس و صنایع دراستان طلب دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز کردستان، احمد فعله گری با اشاره به اینکه اجرای پروژه  های  گازرسانی هزینه بر بوده است، اظهارداشت : برای اجرای پروژه های گازرسانی در سطح شهر و روستا نیاز به منابع مالی فراوانی است و اجرای هر پروژه علاوه بر تامین لوازم و تجهیزات، نیاز به نیروی انسانی متخصص، مسیر یابی و تحصیل اراضی با صرف    هزینه های گزاف دارد.

وی عنوان کرد: این منابع از بودجه عمومی استان تامین نشده بلکه از درآمدهای حاصل از فروش گاز به مشترکین می باشد که پس از واریز شدن به خزانه دولت با تعریف    پروژه های گازرسانی قابل دریافت می شود.   

به گفته وی با پرداخت به موقع وجوه گازبهاء توسط مشترکین امکان توسعه فراگیر خدمات در بخش های توسعه شبکه های گازرسانی در شهر ها و روستاها و همچنین گسترش خدمات در امداد و تعمیرات  و خدمات پس از فروش را امکان پذیر می سازد و با توجه به حجم وصول مطالبات دریافتی است که بودجه اختصاص می یابد.

فعله گری با اشاره به اینکه سال ۹۶ بخش زیادی از مطالبات این شرکت وصول نشده است، بیان کرد: شرکت گاز استان ۶۲۰ میلیارد ریال از بخش های مختلف نظامی، انتظامی، ادارات، مدارس و صنایع طلبکار است.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه موفق به وصول مطالبات نشده ایم و این مسئله شرکت گاز استان را با مشکلات عدیده ای برای تامین نقدینگی مواجه ساخته  و مجبور به تامین منابع مالی از طریق دریافت وام از بانک ها کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان افزود: اگر منابع مالی برای اجرای پروژه ها گازرسانی در سطح استان تامین نشود زیر ساخت های توسعه خدمات با توقف روبرو شده و با این اقدام نیروی های شاغل در این قسمت نیز بیکار می شوند و توسعه استان با وقفه مواجه می شود و این مسیر به نفع استان نیست.

وی تعداد روستاهای گازدار استان را هزار و ۱۳۰ مورد  ذکر کرد و گفت: پیش بینی می شود در سال جاری با تامین منابع مالی مورد نیاز بیش از ۱۰۰ روستای دیگر به جمع روستاهای گاز دار استان اضافه شود.

کد خبر 4331026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =