نوزادان از بدو تولد بیمه می شوند

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: نوزادان از بدو تولد بیمه می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هاشمی اظهار داشت: با توجه به این امر که نوزادان فاقد شناسنامه و کارت ملی هستند و نمی توان برای آنان دفترچه بیمه سلامت صادر کرد؛ این سازمان درجهت حمایت از خانواده هایی که فرزند آنان از بدو تولد نیاز به دریافت خدمت درمانی دارد، امکان استفاده از دفترچه بیمه مادر را فراهم کرده است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان با اشاره به امکان استفاده از دفترچه بیمه مادر برای نوزادان، افزود: در این زمینه نوزادان نیازمند به درمان، می توانند با در دست داشتن دفترچه بیمه مادر معرفینامه بستری جهت دریافت خدمت در بخش بستری مشروط به عدم ترخیص از بیمارستان و در قالب ضوابط مربوط به هریک از صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران دریافت کنند. لازم به ذکر است دریافت خدمات برای نوزادان با استفاده از دفترچه بیمه مادرتنها در ماه اول تولد امکانپذیر است که شامل خدمات بستری و حین بستری می شود.

هاشمی اذعان داشت: مهلت قانونی ثبت ولادت حداکثر 15 روز پس از تولد است.

وی از والدین نوزادان درخواست کرد تا بلافاصله پس از دریافت شناسنامه فرزند خود نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت او اقدام کنند.

هاشمی گفت: نوزادانی که سرپرست آنان کارمند دولت می باشد، برای اخذ دفترچه بیمه آنان ارائه گواهی کسر حق بیمه و برای نوزادانی که سرپرست آنها تحت پوشش بیمه ایرانیان هستند، ارائه فیش واریزحق بیمه مربوطه الزامی است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، همچنین مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور دفترچه بیمه نوزادان را عبارت از: ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی سرپرست و اصل شناسنامه نوزاد عنوان کرد.

کد خبر 4331213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =