کرمان دومین استان با کمترین بارندگی در کشور است

کرمان - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان به موضوع کم آبی اشاره کرد و گفت: استان کرمان رتبه دوم را در کاهش بارندگی در سطح کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سید مصطفی آیت اللهی موسوی در همایش فرمانداران استان کرمان گفت: در شهرستان ها باید کارگروهای حفاظت از آب با دیدگاه سازگاری با کم آبی تشکیل شود و این اقدام به صورت مستمر در مرکز استان دنبال می شود.

وی تصریح کرد: هرگونه اضافه برداشت از چاه ها موجب برخورد قانونی خواهد شد و هزینه های مربوطه به صورت تجاری حساب شده و قطع برق را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول  تامین آب شرب شهری و روستایی است، تاکید کرد: تغییر الگوی کشت نیز از مواردی است که باید بر اساس یک طرح جامع که در دست تدوین است، انجام شود.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان گفت: در شهرستان ها کارهای بسیار خوبی برای مقابله با زمین خواری انجام شده است و تاکنون سه هزار و ۵۸۴ هکتار زمین تصرف شده، از دست متصرفان آزاد شده است.

آیت الهی موسوی به موضوع تصادفات اشاره و بیان کرد: استان کرمان رتبه اول در میزان راه ها را دارد و باید اقداماتی صورت گیرد تا میزان بروز حواث رانندگی کاهش یابد.

مصطفی آیت اللهی موسوی افزود: ۵۰ درصد تصادفات منجر به فوت ناشی از خواب آلودگی و واژگونی است.

وی اظهارداشت: ۱۰ درصد تصادفات در روستاها رخ می دهد که بخش عمده ای از این حوادث نیز خسارت های جانی به دنبال دارد.

وی یادآور شد: در سال گذشته ۸۶۰ نفر در حوادث جاده ای جان باخته و چهار هزار و ۲۸ نفر نیز مجروح شده اند که تعداد مجروحان ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: در مجموع سه هزار و ۱۲۲ فقره تصادف طی سال گذشته در استان کرمان رخ داده است که این میزان نسبت به سال قبل از آن، ۲۵ درصد رشد داشته است.

آیت اللهی موسوی گفت: از مجموع تصادفات استان کرمان، ۵۹۰ حادثه منجر به فوت شده است که ۲۲ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

وی یادآور شد: تصادفات جرحی استان کرمان نیز ۱۷ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد تصادفات در محورهای اصلی رخ می دهد، گفت: بخش عمده تصادفات ناشی از خواب آلودگی و عدم استفاده از تجهیزاتی مانند کلاه ایمنی، عینک آفتابی و... و. است.

وی بر تجهیز نیروی انتظامی در استان و شهرستان ها تاکید کرد و گفت: فرمانداران باید به این موضوع و نیز توسعه فرهنگ رانندگی توجه لازم را داشته باشند.

کد خبر 4331241

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =