اپیدمی بیماری ناشی از آب در خرمشهر گزارش نشده است

خرمشهر - مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر گفت: در پی شور شدن آب در خرمشهر تا کنون هیچ موردی از اپیدمی بیماری منتقل شده از آب گزارش نشده است.

فرشید بهشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بستری شدن در بیمارستان و مراجعه به مراکز درمانی و سایر مسائل درمانی مربوط به آب خرمشهر به صورت روزانه رصد می شود که تا کنون مشکل خاص و موردی از اپیدمی بیماری ناشی از آب وجود نداشته است.

وی بر پاییش روزانه کیفیت آب تاکید کرد و گفت: کیفیت آب روزانه از طریق مرکز بهداشت آبفا و آبفار سنجیده می شود و گزارش ها همان روز به فرمانداری ارائه داده می شود که تا کنون گزارشی در خصوص آلودگی میکروبی آب و شیوع بیماری وجود نداشته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر در ادامه اظهار کرد: در این فصل هرساله برخی بیماری ها شایع می شود که ممکن است این شبهه برای مردم ایجاد شود که مصدر این بیماری ها آب است در صورتی که این مطلب صحیح نیست.

وی به مراکز عرضه آب شرب هم اشاره و بر بازرسی مستمر از این محل ها تاکید کرد و گفت: کارشناسان مراکز بهداشت در آماده باش هستند و مراکز تهیه و توزیع آب را به صورت مستمر رصد می کنند.

بهشتی در ادامه از اتخاذ تدابیری برای تامین سلامت توریست ها در آخرین جلسه شورای سلامت خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: در مواردی که گردشگران نسبت به خرید مایحتاج خود از بازارهای منطقه اقدام می کنند این امکان وجود دارد که مواد فساد پذیر آنها در اثر حمل و نگهداری در شرایط نامناسب فاسد شود.

وی افزود: قرار شد کارگروهی تشکیل و نسبت به بهترین راهکار برای پیشگیری از این اتفاق تصمیم گیری شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر از راه اندازی بازارچه مرزی برای عرضه کالاهای فساد پذیر، احداث سردخانه ها برای نگهداری موقت از این کالاها تا زمان خروج گردشگر از کشور به عنوان راهکارهای مطرح شده در جلسه شورای سلامت یاد کرد.

کد خبر 4331393

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =