۱۱استان مرزی تاآخر تیرماه فرصت جذب تسهیلات اشتغال روستایی رادارند

سنندج- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۱ استان مرزی کشورتاپایان تیرماه  امسال فرصت جذب تسهیلات اشتغال روستایی رادارند و باید برای اجرایی کردن این مهم تلاش داشته باشند.

به گزارش خبرنگارمهر، سید حمید کلانتری شامگاه سه شنبه در هفتمین کارگروه اشتغال استان که درسالن شهدای دولت استانداری برگزارشد، گفت: هنرما مدیران این است که  در شرایط سخت با سرعت و کیفیت کارها، برنامه ها و طرح ها را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه هدف طرح اشتغال پایدار روستایی اشتغال پایدار است نه رقابت و  سبقت ادارت و شهرستان ها در جذب تسهیلات با یکدیگر، عنوان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران با تشکیل جلسات موانع پیشروی این طرح را برطرف کنند.

وی خطاب به مدیران استان بیان کرد: مسائل ملی را فدای بروکراسی اداری نکنید و از آنجا که بانک های عامل پرداخت تسهیلات دراین طرح دولتی هستند نباید دراین رابطه سختگیری کنند مسئله حائز اهمیت این است که فرد متقاضی توان باز پرداخت داشته باشد.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اگر مسائل موجود هم چون نحوه اجرای این طرح پیش رود بی شک مشکلات جامعه حل نخواهد شد، افزود: برای جلوگیری از مهاجرت این تسهیلات به روستاییان اختصاص پیدا کرده است و تا پایان تیرماه امسال هم فرصت جذب آن وجود دارد.

کلانتری که مسئول طرح اشتغال پایدار روستایی در ۱۱ استان مرزی کشور است، بیان کرد: این تعداد از استان های مرزی کشور تا پایان تیرماه باید کار جذب سهمیه تسهیلات این طرح را به پایان برسانند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح چهار مرحله دارد، اظهارداشت: طرح ابتدا توسط دستگاه اجرایی تایید، سپس در کارگروه اشتغال استان تصویب و بعد به بانک معرفی و آنگاه تسهیلات پرداخت می شود.

وی بیان کرد: در کارگروه اشتغال استان حدود صد نفر دور هم جمع می شوید تا برای جذب ۲۶۰ میلیارد تومان سهمیه استان برنامه ریزی کنید و انتظار می رود روند کار سرعت بیشتری داشته باشد.

 معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: هر کدام از شهرستان ها که تا پایان تیرماه بتوانند بیش از ۸۰ درصد تسهیلات این طرح را جذب کنند برای جذب مابقی تسهیلات هم تا پایان مرداد ماه به آنها فرصت داده خواهد شد.

کلانتری با اشاره به اینکه کردستان جزو استان های ششم و هفتم کشور در تحرک و پویایی اجرای طرح توسعه پایدار روستایی است، بیان کرد: از سهمیه ۲۶۰ میلیارد تومانی این استان تاکنون ۱۲ درصد آن محقق شده است.

وی بر تشکیل کمیته نظارت و پایش به منظور پیگیری روند اجرای طرح توسعه پایدار دراستان تاکید کرد و گفت: می طلبد در این راستا از ظرفیت تعاونی دهیاری ها برای تسهیل گری و تعاونی بیمه اجتماعی روستاییان استفاده شود.

وی عنوان کرد: تقویت انتقال این تسهیلات به تعاونی های کارآمد روستایی  باید مدنظر قرار گیرد و کار  باید به صورت رسته ای و زنجیره ای پیش رود.

کد خبر 4331828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =