توسعه گردشگری فارس نیازمند جاذبه های جدید است

شیراز - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: برای رونق سرمایه گذاری و صنعت گردشگری در فارس باید ایجاد جاذبه های جدید گردشگری با خلاقیت نوین مورد توجه باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، مهدی علی پور در کمیسیون سرمایه گذاری این اتاق که در حوزه گردشگری استان برگزار شد، بیان کرد: باتوجه به کمبود منابع سرمایه گذاری و ضرورت تخصیص بهینه منابع جهت تحریک رشد اقتصادی لازم است مزیت های نسبی استان و کشور شناسایی  و منابع سرمایه گذاری هدایت شود تا شاهد سرمایه گذاری مولد و کارآمد باشیم.

وی با بیان اینکه گردشگری یکی از مزیت های نسبی استان فارس است که می تواند رشد اقتصادی و اشتغال زایی خوبی برای استان به همراه داشته باشد افزود: ما در بخش خصوصی مطالعاتی کاربردی در حوزه سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان انجام داده ایم.

علی پور اظهارداشت: فارس در بحث سرمایه گذاری مشکل تامین سرمایه و سرمایه گذار نداریم بلکه مواردی از جمله طولانی بودن فرآیند قانونی و تصمیم گیری های سلیقه ای مدیران و کارشناسان شرایط را برای حضور سرمایه گذاران سخت کرده است.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی شیراز اضافه کرد: این درحالی است که طرح های تهیه شده در استان برای ارائه به سرمایه گذاری نیز باید کامل و جامع و با محوریت نیازسنجی تاسیسات گردشگری استان باشد تا سرمایه گذاران به سرمایه گذاری جذب شوند.

وی با اشاره به تهیه طرح جامعه گردشگری شهر شیراز در سالهای گذشته ادامه داد: قرار بود این طرح در سالهای گذشته با مطالعه و امکان سنجی تاسیسات گردشگری شهر شیراز، پتانسیل ها و ظرفیت ها تدوین شود که متاسفانه به سرانجامی نرسید.

علی پور با بیان اینکه در صنعت گردشگری استان نیاز به خلاقیت و ایجاد جاذبه های جدید داریم عنوان داشت: برای رونق سرمایه گذاری و صنعت گردشگری در فارس باید ایجاد جاذبه های جدید و خلاقیت و جذابیت گردشگری در کنار اماکن تاریخی و فرهنگی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: استان فارس جاذبه ها، فرصت ها و ظرفیت های گردشگری فراوانی دارد که اگر جاذبه های جدید گردشگری در کنار آنها قرار گیرد وضعیت این صنعت در استان متحول خواهد شد.

علی پور بیان کرد: با توجه به اینکه چشم انداز روشنی در بخش گردشگری در استان وجود ندارد کمیته ای متشکل از فعالان بخش خصوصی با هدف جذب سرمایه گذاری در این بخش در استان برگزار خواهد شد.

احمدرضا نقیب زاده فعال در حوزه گردشگری استان فارس نیز گفت: این استان با دارا بودن 30 درصد از ظرفیت گردشگری کشور به عنوان سرزمین فرصت ها در این صنعت معرفی شده است.

وی افزود: تامین پشتوانه اقتصادی برای اجرای طرح های مورد نیاز از معضلات بخش گردشگری در استان فارس است که با تعریف بسته های جامع سرمایه گذاری درحوزه گردشگری، زمینه ایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری در این استان فراهم می شود.

نقیب زاده اظهارداشت: باید درهر بسته سرمایه گذاری زمان و فرآیند کار تا قبل از مرحله سرمایه گذاری انجام و سپس طرح برای سرمایه گذاری واگذار شود که با این روند می توان کارهای خوبی در حوزه سرمایه گذاری گردشگری در استان انجام داد.

کد خبر 4332402

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =