اخلالگران حادثه بازار تهران به زندان معرفی شدند

دادستان تهران از معرفی شدن تعداد زیادی از عوامل اخلالگر حادثه بازار تهران به زندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به قانون مصوب سال 1369  در رابطه با مصادیق فساد، گفت:هفت مصداق برای فساد اقتصادی از جمله قاچاق ارز، احتکار و موارد اینچنینی مشخص شده است.

وی به مجازات تعیین شده در قانون اشاره کرد و افزود: براساس ماده دو این قانون  دو مجازات اعدام و بیست سال حبس و مصادره اموال مجرم در نظر گرفته شده است و اعدا زمانی است که فرد اضرار به نظام برساند.

جعفری دولت آبادی با تأکید بر اینکه این قانون فقط درخصوص اشخاص حقیقی نیست،گفت:  در خصوص افراد دولتی و تعاونی های دولتی و به خصوص شرکت های خودروسازی هم صدق می کند و نکته جالب تر اینکه تصریح دارد که کلیه عوامل از جمله مباشر، معاون و شریک شاملش می شوند.

دادستان تهران گفت: نکته مهم این است که مجازاتهای مقرر در این قانون شامل تقلیل و تخفیف نیست و اگر محکوم به حکمش اعتراض کند دادگاه بالاتر نمی تواند حکم را تقلیل دهد.

وی ادامه داد: از همین جا به همه کسانی که در امر تجاری فعالیت می کنند هشدار می دهیم که بدانند که اگر مشمول این قانون و جرائم عنوان شده در آن باشند باشند حتما ما رسیدگی کرده و آنها را به مجازات می رسانیم.

جعفری دولت آبادی درخصوص تجمعات روزهای اخیر در اطراف بازار تهران هم گفت: همان روزی که این تجمعات شکل گرفت به پلیس و دستگاه های امنیتی دستور دادیم تا عوامل بروز تجمعات شناسایی شوند زیرا معتقدیم این تجمعات و عوامل آن از بازاری ها نبوده اند.

وی تصریح کرد: قرار شد با آنها برخورد شود و بلافاصله نسبت به دستگیری و شناسایی افراد اقدام شد و تا امروز هم افراد زیادی از این عوامل اخلالگر شناسایی و به زندان معرفی شده اند.

دادستان تهران گفت: در کنار این اقدامات تاکید می کنیم که ما وظیفه مان حمایت از بستر فعالیتی سالم است و ما از همه مراکز تولیدی و اشتغال زایی سالم که نیاز به کمک داشته باشند حمایت میکنیم. 

دادستان تهران در رابطه با دریافت ارز 4200 تومانی و احتکار و گرانفروشی توسط دریافت کنندگان ارز، گفت: در قانون مبارزه با قاچاق کالا تصریح شده که اگر تعزیرات به موقع عمل نکند، باید گزارش به ما برسد و ما ورود کنیم اما تا این لحظه گزارشی به ما نرسیده است.

کد خبر 4332821

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =