کیوی مازندران از سایر استان ها صادر می شود

ساری - رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: ۹۵ هزار تن محصول کیوی استان سال قبل از گمرک دیگر استان‌ها صادرشده است و این مسئله باید علت یابی شود.

عبداله مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان صادرات کالا در سال جاری تصریح کرد: میزان صادرات کالا سال جاری در استان ازنظر ارزش نسبت به سه ماه سال قبل پنج‌تا شش درصد رشد یافته است.

وی میزان صادرات کالا را حدود ۱۴۵ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: ظرفیت صادراتی استان مازندران بیش از این میزان است و بخشی از صادرات کالای استان از دیگر استان‌ها انجام می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: سال قبل بیش از ۱۰۰ هزار تن کیوی استان صادر شد که تنها پنج هزار و ۵۰۰ تن آن از گمرکات استان و مابقی‌ از  دیگر استان‌ها صادرشده است و این مسئله باید علت‌یابی شود.

مهاجر با تأکید براینکه باید مکانیزمی و راهکارهایی برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی اتخاذ کنیم تا موانع ارزی فراروی صادرات برطرف شود گفت: ادارات داخلی نظیر حمل‌ونقل، جهاد کشاورزی، بخش قرنطینه و غیره نیز باید حمایت‌های لازم از صادرات انجام دهند.

مهاجر ورود به بازار اوراسیا را نقطه مثبت فراروی صادرات در حوزه دریای خزر بیان کرد و گفت: حقوق گمرکی ازجمله مشکلات فراروی صادرات به شمار می‌رود و باید موانع فراروی صادرکنندگان برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران تصریح کرد: بخش خصوصی برای تحقق هدف صادراتی سه میلیارد دلاری باید پای‌کار بیایید و دولت نیز باید زمینه‌های لازم تحقق صادرات سه میلیارد دلاری را فراهم کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مازندران قطب و مرکز پرورش ماهیان خاویاری به شمار می‌رود و سال قبل صادرات قابل‌توجهی داشته‌ایم گفت: این در حالی است که هیچ خاویاری از گمرک استان صادر نشد و از سایر استان‌ها روانه بازارهای خارج‌شده است.

کد خبر 4333981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =