فهرست «نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی» منتشر شد

سی و هفتمین جلد فهرست «نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملّی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  فهرست «نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی» در ۵۰۶ صفحه چاپ و روانه بازار نشر شد. تحقیق و تالیف این فهرست توسط زهره معیری، معصومه فرشچی و امیره ضمیری انجام شده و با انتشار این فهرست تعداد فهرست‌های نسخه‌های خطی منتشر شده کتابخانه ملی ایران به ۳۸ جلد رسید.

در این فهرست ۳۰۰ نسخه خطی فارسی و عربی (از شماره ۱۳۵۰۱ تا ۱۳۸۰۰) از گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه ملّی ایران معرفی شده است. در تهیه این فهرست، از قواعد استاندارد فهرست‌نویسی برای یکدست‌سازی اطلاعات نسخه‌های خطی استفاده شده و این اطلاعات در دو بخش کتابشناسی و نسخه‌شناسی ارائه گردیده است. بخش تحلیلی کتابشناسی، شامل موضوع، شناسه‌هایی چون پدیدآورندگان، شارح، مترجم، کاتب و اهداءکننده اثر است و در بخش معرفی نسخه‌ها نیز، ابتدا کتابشناسی توصیفی، شامل سرشناسه، مؤلف، عنوان، زبان، آغاز منابع مورد استفاده در شناسایی اثر و غیره آمده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی واقع در ساختمان کتابخانه ملی ایران مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن ۸۱۶۲۳۳۱۵ تماس بگیرند.

کد خبر 4334589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =