۵۳ سازمان مردم نهاد در استان اردبیل فعال شد

اردبیل - رئیس گروه مشارکت‌های اجتماعی جوانان استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۵۳ سازمان و موسسه مردم نهاد در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در این استان فعال شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدخلیل حسینی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه کمیته مشارکت‌های اجتماعی جوانان اداره ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: این موسسات و ساززمان ها غیردولتی به منظور واسپاری فعالیت های اجتماعی و فرهنگی به جوانان راه اندازی و فعال شده است.

وی با اشاره به فعالیت این موسسات در حوزه های مختلف تصریح کرد: بیشترین فعالیت سازمان های مردم نهاد این استان در زمینه آسیب های اجتماعی، کسب و کار، محیط زیست، فرهنگی و هنری و... است.

رئیس گروه مشارکت‌های اجتماعی جوانان استان فعالیت این موسسات را در پیشبرد اهداف حوزه جوانان اداره ورزش و جوانان تاثیرگذار خواند و بیان داشت: بخش عمده ای از فعالیت های حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی مرتبط با جوانان از طریق سمن ها به اجرا گذاشته می شود.

وی با اشاره به ثبت چهار موسسه مردم نهاد طی سه ماهه اول سال جاری در استان اردبیل یادآور شد: فعالیت این موسسات تازه تاسیس در حوزه های اجتماعی ورزشی، ورزش همگانی، علمی و پژوهشی (رباتیک)، فرهنگی، هنری (موسیقی محلی و سنتی) و آسیب های رفتاری است.

حسینی با بیان اینکه از این تعداد سه موسسه مربوط به شهرستان اردبیل و یک موسسه مربوط به شهرستان نمین و شهر آبی‌بیگلو است، از افزایش سمن های فعال استان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گفته وی گروه مشارکت های اجتماعی جوانان استان ۱۳ موسسه در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی باید تا پایان سال در استان اردبیل فعال شود که با ثبت چهار موسسه جدید، ۹ موسسه دیگرتا پایان سال جاری به ثبت خواهد رسید.

کد خبر 4336233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =