تاکید بر لزوم هم افزایی توان ها و یافتن ظرفیت های مشترک

شیراز- مدیران ارشد سازمان اسناد و کتابخانه ملی و حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس بر لزوم هم افزایی توان ها و یافتن ظرفیت های مشترک تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، محمد کرم اللهی رییس حوزه هنری فارس همراه با جمعی از معاونین و مدیران این مجموعه از سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس بازدید و با دکتر کورش کمالی سروستانی دیدار کرد.

در این دیدار محمد کرم اللهی همکاری مشترک نهادهای فرهنگی را امری مطلوب خواند و اظهار داشت: توجه به تخصص و توان فرهنگی به جای گروه گرایی و توجه به مباحث جناحی راه حل بسیاری از معضلات امروزین ماست و شیراز به عنوان شهری که فراتر از استان و کشور متعلق به جهان است شایسته بهترین هاست.

وی افزود: با تکیه بر توان موجود در حوزه هنری خصوصا ایده هایی همچون تاریخ شفاهی یا بحث دانشنامه های استانی می توان زمینه های کار مشترک بین دو دستگاه را یافتو در این صورت کسی که از همکاری سود می برد جامعه فرهنگوران و اهل قلم و پژوهش خواهند بود.

دکتر کورش کمالی سروستانی نیز با اشاره به ظرفیت های فرهنگی فارس گفت: فارس  ظرفیت های والایی دارد و هنرمندان و بزرگان آن در طول تاریخ افتخارات زیادی آفریده اند ما نیز باید تلاش کنیم در شان این فرهنگ و تاریخ خدمت کنیم.

وی افزود: با هم افزایی توان دستگاه های همسو می توان روی یک یا چند پروژه مشخص کار کرد و به نتیجه رسید این اتفاق در گذشته و به شکل جدی در سطح کلان استان اتفاق افتاد و نتایج بسیار خوبی برای شیراز و فارس در پی داشت.

وحید فرجی قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری فارس نیز با اشاره به برخی تجربه های فرهنگی در سایر استان ها گفت:مطمئنا حضور نیروهای توانمند و باتجربه در مدیریت فرهنگی در کنار افزایش سعه صدر می تواند رونق افزای فرهنگ فارس شود.

در بخش دیگری از این نشست هاشم کرونی و مهدی پارسایی مدیران روابط عمومی و پژوهش حوزه هنری فارس نیز نقطه نظرات خویش را بیان کردند.

در پایان این نشست حاضران از موزه فرهنگ فارس شامل نسخ قرآن دارای ویژگی‌های مکتب شیراز در قرآن‌نگاری و قرآن‌آرایی، قلمدان‌های نفیس دوره‌های زندیه و قاجاریه و نیز اسناد و فرمان‌های تاریخی فارس دیدن کردند

آثار از هنرمندان و اندیشمندانی همچون جنگ ادبی به خط و انتخاب ملاصدرا و آثار کتابت و تذهیب و خوشنویسی از فتحعلی‌خان حجاب شیرازی، وصال شیرازی، احمد نی‌ریزی، لطفعلی شیرازی، محمود مذهب شیرازی، تابلو نقاشی از کمال‌الملک بخشی از آثار این موزه است.

کد خبر 4336532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =