انتظارات از مجتمع عالی سلامت ورامین برآورده نشده است

ورامین- نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا گفت: انتظاراتی که مردم و مسئولین از مجتمع عالی سلامت ورامین داشتند، برآورده نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسین نقوی حسینی ظهر دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان ورامین طی سخنانی گفت: شهرستان های استان تهران زیر بار شهر تهران دارند خفه می شوند و نمی توان نیازهای این مردم را زیر چتر پایتخت تامین کرد.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف منطقه یک میلیون نفری دشت ورامین با سابقه فرهنگی و سیاسی استان شدن است و جز با تعریف سازوکار استانی برای این منطقه نمی توان نیازهای مردم را برآورده کرد.

نقوی حسینی اضافه کرد: چرا نباید منطقه ما دانشگاه علوم پزشکی نداشته باشد و از این بابت بخش سلامت هم مشکل پیدا کند، پیشنهاد مجتمع آموزش عالی سلامت، پیشنهادی بود، که وزیر بهداشت برای شهرستان ورامین داد و این امر منشا خدمت بسیار بزرگی در زمان این وزیر بود.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: بیمارستان قرچک تجهیز شده و آماده افتتاح است و در آینده ای نزدیک با حضور یکی از مسئولین افتتاح رسمی می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: شهرداری با در اختیار قرار دادن ساختمان مجتمع آموزش عالی سلامت گام مثبتی برای پیشبرد سطح علمی و سلامت ورامین برداشت، اما انتظار مردم و مسئولین تاکنون از این مجتمع برآورده نشده است و جذب دانشجوی بومی، تدوین چارت سازمانی مدون و تعیین ردیف اعتباری مشخص از جمله مطالباتی است، که در این زمینه وجود دارد.

نقوی حسینی اضافه کرد: بعضی نیازهای این دانشگاه را می شود در سطح شهرستان حل کرد، اما گام های ابتدایی مسئولین رده بالا دانشگاه انگیزه می تواند در ایجاد انگیزه خدمت رسانی از سوی مسئولین ورامینی موثر باشد.

کسی برای تدریس تمایل به حضور در ورامین ندارد

رییس مجتمع عالی سلامت ورامین نیز در این جلسه بررسی مشکلات این مجتمع طی سخنانی بیان کرد: ۲۴۰ دانشجو در حال حاضر در ۵ رشته در این مجتمع تحصیل می کنند و ورودی دانشجویان جدید این دانشگاه نیز در بهمن ماه است.

روستایی با بیان این که اساتید این دانشگاه از تهران هستند و در منطقه مشکل استاد داریم، گفت: با این که ۲ برابر حق تدریس عادی را به اساتید پرداخت می کنیم، اما کسی تمایل به حضور برای تدریس در این مجتمع ندارد.

وی بیان کرد: ۹۵ درصد ورودی دانشجویان این مجتمع نیز  از  تهران است، تقاضا داریم که دانشجوی بومی بگیریم که در آینده برای دشت ورامین مثمرثمر باشد.

رییس مجتمع عالی سلامت ورامین با بیان این که متاسفانه این مجتمع هیچ گونه منبع درآمدی ندارد، گفت: زیرساخت دانشگاه مشکل دارد، که یک نمونه‌ آن در بخش «آی. تی» است، که حدود ۴۰۰ میلیون تومان هزینه دارد که مرکز ما بابت آن هیچ گونه اعتباری ندارد.

وی با بیان این که این واحد دانشگاهی پزشکی نیست، اضافه کرد: واحدی به‌عنوان واحد بین الملل پزشکی در ورامین نداریم و عملا واحد دانشگاهی پزشکی در این منطقه منتفی شده است.

روستایی گفت: از آن جایی که این منطقه بیمارستان تخصصی ندارد، دانشجوها برای کار تخصصی به خصوص پرستاری باید به تهران بروند.

وی با بیان این که دانشگاه اجازه جذب نیرو به مجتمع عالی سلامت ورامین نمی دهد، افزود: این امر مشکل اساسی ما است و تلاش در این زمینه تاکنون بجایی نرسیده است.

کد خبر 4336548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =