با توقف غنی سازی در ایران با متکی دیدار می کنم / سیاست آمریکا در مورد ایران قابل تغییر است

وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر ضمن طرح اتهامات بی پایه و اساس علیه ایران، آمادگی خود را برای دیدار با وزیر امور خارجه این کشور در صورت توقف غنی سازی اورانیوم در تهران اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، رایس در کنفرانس خبری مشترک با رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا، ضمن متهم کردن ایران به دخالت درعراق و تهدید منافع ملی آمریکا اعلام کرد که درصورتی که ایران به غنی سازی خود پایان دهد آماده است تا درهرزمان و هرمکانی با منوچهر متکی وزیر امور خارجه و همتای ایرانی خود دیدار کند.

وی مدعی شد که ایران باید به درخواست جامعه بین المللی نه درخواست آمریکا باید به برنامه های هسته ای خود پایان دهد.

رایس همچنین ایران را متهم کرد که درعراق، لبنان و فلسطین دست به ناآرامی می زند و به زعم وی، امید ملت های این منطقه را برای دستیابی به آرامش به یاس تیدیل می کند.

وی همچنین گفت که جامعه بین المللی باید تا رسیدن به هدف خود، فشار را بر ایران ادامه دهد.

در ادامه رایس همچنین سوریه را نیز به ناآرام کردن منطقه متهم کرد و گفت : درخواست های مکرراز دمشق و تهران برای دخالت نکردن در نا آرامی های منطقه به نتیجه ای منجر نشده است.

رایس بر ادامه همکاری با کشورهای منطقه بر اساس درخواست گزارش کمیته تحقیق عراق و همکاری با ترکیه در زمینه عراق و پایان دادن به تروریسم و گروه حزب کارگران کردستان تاکید کرد.

وی تغییرات دراستراتژی آمریکا درعراق را براساس تغییرات اساسی در کل منطقه دانست و خواستار حمایت گروههای میانه رو در منطقه بنا به توصیف وی که خواهان دموکراسی هستند در قبال گروههای افراطی شد که به گفته وی در صدد ایجاد اغتشاش و از بین بردن گرههای میانه رو هستند.

رایس گفت که استراتژی جدید آمریکا در عراق باید مورد حمایت بخش های غیر نظامی باشد.   

 

کد خبر 433668

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =