شورای نگهبان بازگشایی بانک‌ها قبل از آغاز به‌کار ادارات دولتی را تایید کرد

سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی از تایید مصوبه نمایندگان ملت در خصوص بازگشایی بانک‌ها قبل از آغاز به‌کار ادارات دولتی، خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباسعلی کدخدایی که در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، اظهار داشت: طرح دو فوریتی مجلس شورای اسلامی برای تغییر ساعت کار بانک ها که در جلسه علنی سیزدهم ماه جاری نهاد قانونگذاری به تصویب نمایندگان ملت رسیده بود، در جلسه چهارشنبه شورای نگهبان بررسی و تائید شد.

وی افزود: بنا بر این مصوبه، دولت مکلف شده است ساعت کار بانک ها را به گونه ‌ای تنظیم نماید که پیش از آغاز به کار ادارات و سازمان های دولتی دیگر، فعالیت خود را آغاز و ارائه خدمات کنند.

کدخدایی توضیح داد که در مصوبه قبلی مجلس، با تعیین ساعت آغاز کار بانک ها، اختیارات اجرایی دولت، سلب شده بود که این کار با اصل 60 قانون اساسی مغایرت داشت ولی در مصوبه جدید با معیارهای ارائه شده، تنظیم  ساعت کار بانک ها بر عهده مسئولین اجرایی گذاشته شده است.

سخنگوی شورای نگهبان درپاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره مهلت قانونی دولت برای ابلاغ و اجرای این مصوبه، گفت: در این مورد نیز مانند سایر مصوبات، پس از توشیح، دولت بین دو تا سه هفته برای اجرا فرصت دارد.

پیش تر خبرگزاری مهراز تایید مصوبه مجلس درباره ساعت آغاز به کار بانک ها در شورای نگهبان خبر داده بود. 

گفتنی است؛ مجلس پیش تر تصویب کرده بود که ساعت کار بانک ها در سراسر کشور به وضعیت منتهی به شهریور سال 85 یعنی 30/7 صبح بازگردد که شورای نگهبان آن را مغایر با قانون اساسی دانسته بود.

کد خبر 433669

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =