کاهش شکاف دیجیتالی میان کشورهای غنی و فقیر هدف اصلی ماست

کاهش شکاف دیجیتالی میان کشورهای غنی و فقیر جهان هدف اصلی ماست و اینترنت باید همچنان به وسیله آژانس های عمده از جمله اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور تحت بررسی و کنترل قرار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رییس جدید اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور سازمان ملل با بیان این مطلب افزود: اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور بر روی مساله مقابله با بر هم زدن امنیت اینترنت و کاهش شکاف دیجیتالی میان کشورهای غنی و فقیر متمرکز خواهد بود.

حمدون تور که به تازگی به ریاست اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور سازمان ملل برگزیده شده است، در ادامه گفت: ما باید با یکدیگر همکاری داشته باشیم و در این میان هر آژانس نقش خود را برای ایفا کردن دارد. ما باید به همکاری بهتری دست یابیم.

وی بر این نکته تاکید کرد که برقرار کردن و بهره گیری از یک ساختار فوق العاده برای اعمال کنترل بر اینترنت موجب شکل گیری مباحث گوناگون شده و در عین حال استفاده موثر از آن نیز بسیار سخت خواهد بود.

اظهارات این مقام عالی رتبه سازمان ملل در حالی مطرح شده است که برخی کشورها نظیر ایران و برزیل بر این نکته تاکید داشته اند که اینترنت باید از سوی سازمان ملل یا یک سازمان جهانی دیگر تحت مدیریت قرار گیرد.

بر اساس گزارش زی نیوز، رییس مالیایی اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور سازمان ملل هم چنین برعدم لزوم ورود سازمان های کوچک و متفرقه در زمینه اعمال کنترل و مدیریت بر اینترنت تاکید کرد.

کد خبر 433729

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =