مشترکان خانگی برق برای عبور از شرایط سخت همکاری کنند

اهواز - رئیس کمیته تولید و مصرف برق خوزستان گفت: از مشترکان برق استان به خصوص در بخش خانگی می خواهیم که در مدیریت مصرف نهایت همکاری را داشته باشند تا بتوانیم از شرایط سخت عبور کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در پنجمین جلسه کمیته تولید و مصرف برق استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام شده، مدیریت مصرف و همراهی مردم تا به امروز از پیک مصرف سال گذشته عبور نکرده ایم.

وی ادامه داد: با توجه به پدیده خشکسالی، سه هزار مگاوات از قابلیت تولید نیروگاه های برق آبی کاسته شده است و طبق برنامه پیش بینی شده در زمان پیک، نیروگا های حرارتی چهار هزار و ۷۰ مگاوات و نیروگاه های برق آبی سه هزار ۶۰۰ مگاوات برق تولید خواهند کرد.

رئیس کمیته تولید و مصرف برق خوزستان برآورد پیک بار سال ۹۷ را هشت هزار و ۶۳۱ مگاوات اعلام کرد و افزود: ۹۶۱ مگاوات کمبود تولید در زمان پیک از طریق  نیروگاه های صنایع، مدیریت مصرف و تامین بار از طریق خطوط تبادلی جبران می شود، مگر آنکه در کل کشور مشکل تولید داشته باشیم.

دشت بزرگ با بیان آنکه تغییر ساعت ادارات باعث کاهش بار ۴ تا ۴۰ درصدی بعضی از فیدرها شده است، تصریح کرد: بر اساس دستور رئیس جمهور و وزیر نیرو مصارف نباید از سال گذشته عبور کند و لازم است ۲۰ درصد کاهش داشته باشد، دستگاه هایی که مصارفی بالاتری داشته باشند معرفی و مدیران آنها عزل می شوند.

وی اضافه کرد: امنیت شبکه خط قرمز ماست و به هیچ وجه نباید خدشه ای به آن وارد شود، با شرکت های توزیع هماهنگ هستیم که اگر بار یک ترانس به ۸۰ درصد رسید یک فیدر از شبکه خارج شود تا به ترانس های انتقال و فوق توزیع به دلیل سخت بودن جایگزینی و تعمیرات آسیبی وارد نشود.

رئیس کمیته تولید و مصرف برق خوزستان تاکید کرد: برای حفظ امنیت شبکه در بحث مدیریت مصرف با هیچ نهاد یا سازمانی به جز بخش های فنی و تجهیزاتی که امکان کاهش مصرف را ندارند تعارفی نخواهیم داشت.

دشت بزرگ با بیان آنکه سال های آینده نیز همین شرایط قابل پیش بینی است، بیان کرد: لازم است که شرکت های مصرفی و ادارات در حد مصرف خودشان مولدهای اضطراری تولید برق داشته باشند و بار خود را در زمان های پیک از روی شبکه بردارند.

وی گفت: با توجه به افزایش دما از امروز تا یکی دو هفته آینده شرایط بسیار حساس خواهد بود، از مشترکان  به خصوص در بخش خانگی می خواهیم که در مدیریت مصرف نهایت همکاری را داشته باشند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: برای مدیریت مصرف در بخش خانگی و کاهش بار سرمایشی دو برنامه کوتاه مدت و میان مدت وجود دارد، در برنامه کوتاه مدت اگر۲۰ درصد از از مشترکان استان یک کولر اضافه خود را خاموش کنند۹۰۰ مگاوات مدیرت بار در شبکه صورت می گیرد که این کمبود تولید را جبران می کند.

دشت بزرگ در خصوص برنامه میان مدت کاهش بار سرمایشی، بیان کرد: از آنجایی که بار سرمایشی شبکه برق خوزستان ۵ هزار مگاوات است، با خرید کولرهای نوین با برچسب مصرف مناسب می توان تا ۴۰ درصد در این بخش صرفه جویی کرد که معادل دو هزار مگاوات می شود.
 

کد خبر 4337356

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =