ترویج حجاب سبب ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه می‌شود

تهران- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ترویج حجاب سبب ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه می شود.

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که نوع پوشش هر جامعه ای نشان دهنده ارزش های آن جامعه است، اظهار داشت: باید معضل عدم رعایت حجاب در جامعه ریشه یابی شود.

وی با بیان این که حجاب به معنای اسارت نیست، تاکید کرد: حجاب سبب حفظ کرامت انسانی و ارزش های اخلاقی بانوان و در پی آن کل جامعه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اسلام خواهان حضور بانوان با تکیه بر توانمندی های خود در جامعه است، اما فرهنگ غرب، شخصیت زن را به اندازه یک کالای جنسی کاهش می دهد.

نقوی حسینی خواستار به کارگیری سیاست های تشویقی در زمینه حجاب در جامعه شد و گفت: باید از کارشناسان در این زمینه کمک گرفت و بر اساس الگوهای موفق سعی در فراگیری حجاب در جامعه شد، چرا که حجاب سبب ایجاد و ارتقاء امنیت اجتماعی در جامعه می شود.

وی خواستار تعامل همه نهادها و سازمان های مسئول در بحث حجاب شد و افزود: نباید گمان کنیم، که عملکرد جزیره ای در خصوص مقابله با معضل بی حجابی موفق می شود، خیر باید نهادهای مسئول در زمینه حجاب با یکدیگر هماهنگ بوده و با برنامه عمل کنند.

وی با بیان این که باید تناسب بین نیروی انتظامی و جمعیت وجود داشته باشد، تاکید کرد: باید اقدامات جدی در خصوص بهبود روابط مردم با نیروی انتظامی برداشت و توقع نداشته باشیم، تمام معضل عفاف و حجاب توسط نیروی انتظامی حل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید سعی کنیم، تا فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود، چرا که بی توجهی به این ۲ فریضه سبب وارد آمدن ضربات جبران ناپذیر فرهنگی در جامعه می شود.

کد خبر 4339556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =