شهرداری اهواز از گلایه ها هراسی نداشته باشد

استاندار خوزستان گفت: شهرداری اهواز آنچه را که برای مدیریت شهری صلاح است انجام دهد و از گلایه ها، برخوردها و دخالت ها هراس نداشته باشد و تصمیمات منطقی و شجاعانه بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در همایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه مدیریت شهری که در تالار اجتماعات هتل نیشکر برگزار شد، با اعلام حمایت از مسائل حوزه شهری اهواز و مدیریت آن، اظهار کرد: باید در شهر اهواز جاذبه های بیشتری ایجاد کرد تا بتوان شاهد ترغیب سرمایه گذار برای حضور در این شهر بود.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان خوزستان از جمله مذهبی، تاریخی، فرهنگی و یادمان های دفاع مقدس، بیان کرد: خوزستان دارای پتانسیل های زیادی است و دیگر استان ها نیز شراط خاص خود را دارند؛ با توجه به این مسائل باید گفت مسیر رغابتی باز است و باید شرایط را برای جذب سرمایه گذار در استان ایجاد کرد.

شریعتی با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده علاوه بر اشتغالزایی تاثیر زیادی در ایجاد درآمدهای پایدار دارد، اذعان کرد: تغییر بافت شهری به همراه فرهنگ حاکم بر جامعه می تواند حضور سرمایه گذاران را فراهم کند.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه فرهنگ حاکم بر جامعه در خصوص جذب سرمایه گذار باید تغییر کند، گفت: وقتی هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان باشد، باید علاوه بر سرعت بخشی، از بحث های قومی، قبیله ای، طایفه ای و سیاسی در مدیریت شهری جلوگیری کنیم.

شریعتی با بیان اینکه توسعه متوازن با رشد متعادل در هر منطقه براساس فرهنگ و پتانسیل آن فراهم می شود، گفت: ایجاد فضاهای فرهنگی، آموزشی و رزشی این امکان را برای ما فراهم می کند تا ضمن رفاه حال شهروندان،  بخش خصوصی پویا و فعال داشته باشیم چراکه بخش خصوصی فعال می تواند یک شهر پویا و متحول را ایجاد کند.

لزوم مشارکت جدی بین دولت و مردم

استاندار خوزستان بیان کرد: هرچه به وظیفه حاکمیتی و سیاست گذاری خود عمل کرده و عرصه را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شود زمینه مشارکت جدی و در هم تنیده شدن ملت و دولت ایجاد خواهد شد؛  هرچه منافع این ملت و دولت بیشتر در هم تنیده شود امنیت فراگیرتر می شود اما مجزا بودن امنیت هرکدام را به خطر می اندازد.

شریعتی با بیان اینکه در هم تنیده شدن منافع دولت و ملتت، منافع ملی و امنیت پایدار را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد:  هکه ما موظف هستیم بانک های اطلاعاتی از فرصت های سرمایه گذاری، بسته های تشویقی و تسهیلات ایجاد کنیم تا در حوزه مدیریت شهری و روستایی در مجامع مختلف عرضه شوند.

وی ادامه داد:  نمی توان انتظار داشت با برگزاری همایش، شاهد جذب سرمایه گذاران باشیم و اگر جذب نشد مایوس شویم؛ چنین اقداماتی باید استمرار داشته باشد چون این اقدامات هدر دادن منابع نیست.

استاندار خوزستان تأکید کرد: نباید به شورا و شهردار به دلیل عدم جذب سرمایه گذار خرده گرفت بلکه باید آن ها را تشویق کرد تا به این مهم دست یابند؛ شهرداران مناطق باید از وضعیت مدیریت شهری در کشورهای پیشرفته مطلع باشند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه استفاده از تجریبات هدر دادن منابع نیست، گفت: رشد و پیشرفت مستلزم بکارگیری تجربه های موفق دیگران و کشورهای پیشرفته در زمینه سرمایه گذاری است.

شریعتی بیان کرد: امروزه توسعه و پیشرفت بدون ورود سرمایه گذار ملی و بین المللی روند کندی دارد؛ لازم است همه ظرفیت ها را مورد استفاده قرار داد تا شرایط برای توسعه و پیشرفت فراهم شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه سرعت بالای شهرنشینی موجب شده مدیریت شهری در دنیای امروز با گام های بلندی حرکت کند، افزود: این روند ضرورت داشتن شهرهای پاک، ایمن و سبز را بیشتر کرده و انتظارت سازمان ها را از مدیریت شهری بیشتر می کند.

رعتی با تأکید بر داشتن برنامه ریزی در دنیای برنامه ریزی شده امروز، بیان کرد: شهرداری ها باتوجه به قانون و وظایف خود به ساماندهی امور مختلف شهری مشغول هستند.

وظایف شهرداری سنگین است

وی با بیان اینکه اهمیت رفاه شهروندان به دلیل ارتباط مستمر با زندگی روزمره آنها مشخص بوده و انتطارات مردم در این خصوص روشن است، گفت: بسیاری از شهروندان خدمات شهرداری در حوزه های مختلف فضای سبز، حمل و نقل، پساند، زیباسازی و پیاده روها، آرامستان ها و آتش نشانی را لمس می کنند و شهرداری مسئولیت های سنگینی از بدو تولد تا موت افراد دارد؛ این امور وظیفه شهرداری را سنگین تر می کند.

استاندار خوزستان تأکید کرد: هرچه عملکرد مدیریت شهری از نظر مردم مطلوب باشد رضایت مردم از مسئولان شهری و حتی استان و کشور هم بیشتر می شود از این رو باید گفت شهرداری ها در صف نخست خدمات شهری هستند.

وی ادامه داد: با توجه به گسترده شدن شهرنشینی در ایران و مطالبات مردم و اداره شهر باید منابع مالی مورد نیاز تامین و منابع پایدار تعریف شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شهر باید در مسیر رفاه قرار گیرد، گفت: رسیدن به این هدف اهمیت سرمایه گذاران را دو چندان می کند. جذب سرمایه خارجی می تواند منابع مالی برای طرح ها تامین کند.

ایجاد اشتغال با مشارکت بخش خصوصی

شریعتی با تأکید بر اینکه ورود بخش خصوصی اشتغال مولد پایدار را به دنبال دارد، اظهار کرد: اعتبارات دولتی محدود است و دولت ها توان بالای سرمایه گذاری را ندارند از این رو بخش خصوصی می توانند با ورود، سرمایه گذاری مطمئنی داشته و خدمات رضایتمندانه ای ارائه دهند.

شریعتی یکی از رویکردهای اصلی کم کردن اعتبارات دولتی را شناسایی منابع پایدار است، برشمرد و افزود: باید شرایطی فراهم شود که برگشت سرمایه پایدار مطمئن و با سرعت باشد تا بخش خصوصی به سرمایه گذاری در اهواز ترغیب شود.

استاندار خوزستان تأکید کرد: شهرداری آنچه را که برای مدیریت شهری صلاح است انجام دهد و از گلایه ها، برخوردها و دخالت ها هراس نداشته باشد و تصمیمات منطقی و شجاعانه بگیرد.

شریعتی بیان کرد: سرمایه گذار باید برای سرمایه گذاری در اهواز احساس امنیت کند. شورای شهر اهواز نیز باید از چنین سیاست هایی حمایت کند و پشتیبان شهرداری باشد.

کد خبر 4340759

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =