بی‌توجهی به فضای‌سبز بحران مخاطرات طبیعی را تشدید می‌کند

اردبیل – مدیرکل شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: بی‌توجهی به توسعه اصولی و مدیریت فضای‌سبز بروز بحران در برابر مخاطرات طبیعی را تشدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود امامی یگانه عصر شنبه در همایش طراحی منظر و فضای سبز در اردبیل افزود: توسعه غیراصولی و یا بی توجهی به مدیریت فضای سبز علاوه بر عدم تامین نیازهای بافت شهری، خطرپذیری در برابر مخاطراتی از قبیل آلودگی هوا  پدیده ریزگردها و بحران آب را نیز افزایش می دهد.

وی اضافه کرد: در این راستا باید از مطالعات کاربردی اساتید دانشگاهی و دانشجویان مهندسی فضای سبز در استان استقبال و از طرح های کاربردی استفاده شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل با بیان اینکه شهرداری  ها برنامه توسعه فضای سبز را با مطالعه دقیق کارشناسی پیگیری و عملیاتی کنند، بیان داشت: شهرداری ها از ایده های نوین دانشگاهی استفاده کنند.

وی به کارگیری ایده های نوین دانشگاهی برای طراحی منظر و توسعه سرانه فضای سبز در شهرها را ضروری خواند و یادآور شد: توسعه فضای سبز امروزه یک رشته تخصصی دانشگاهی بوده و باید روش های سنتی مورد بازبینی قرار گیرد.

به گفته امامی یگانه استفاده از گونه های گیاهی سازگار با شرایط اقلیمی منطقه، مدیریت مصرف بهینه آب و رعایت اصول طراحی فضای سبز شهری با محوریت پاسخگویی به نیازهای محیط پیرامونی از جمله الزامات طراحی منظر و فضای سبز شهری است.

وی متذکر شد: در این خصوص پیگیری انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه محقق اردبیلی برای بهره گیری شهرداری ها از ایده های جدید دانشگاهی در توسعه فضای سبز شهری از برنامه های اولویت دار در حوزه مدیریت شهری است.

کد خبر 4341107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =