استان های شمالی در مصرف بهینه آب کم فروغ بوده اند

گرگان- استاندار گلستان گفت: ما در استان‌های شمالی به دلیل داشتن امکانات و ظرفیت‌های خوب، در عرصه صرفه‌جویی خیلی کم فروغ بوده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سیدمناف هاشمی در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال ۹۷، اظهار کرد: شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند در تمام موضوعات با هم متحد و همدل‌ باشیم.

وی با اشاره به این که دستگاه های اجرایی موظفند برنامه هایی در راستای پیشگیری ارائه کنند، افزود: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است.

هاشمی گفت: بحران‌هایی که در این ایام در کشور به وجود آمد براساس بی‌تدبیری‌ها بوده و می‌توانیم به سمتی پیش برویم که این تهدیدات و بی تدبیری ها را دور زد.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: امنیت یک نعمت الهی برای مردم است و اگر جرمی در جامعه رخ دهد، امنیت خدشه دار می شود.

هاشمی با بیان این که وحدت در حل مشکلات تاثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی متولی اجرای صحیح قوانین و الگوی جامعه هستند و ما باید بتوانیم تغییر رویکرد در جامعه ایجاد کنیم.

وی با بیان این که اگر مردم به مسئولان اعتماد کنند جامعه سالمی خواهیم داشت، یادآور شد: ما باید به مردم اعتماد کرده و آنها را از خودمان بدانیم.

هاشمی خاطر نشان کرد: پدیده جرم امروزه یکی از مشکلات و معضلات اساسی جوامع بشری تبدیل شده، به طوری که جرم نه تنها به قربانیان مستقیم خود بلکه به سایر افراد جامعه هم زیان وارد می سازد.

وی افزود: از موارد مهم در بحث پیشگیری استفاده از ظرفیت های مردمی، روحانیت، بسیج، شوراها، دهیاران و غیره است و باید با برنامه ریزی مناسب این مهم مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گلستان تصریح کرد: اما همه چیز در استان پول نیست و بسیاری از مباحث در حوزه جرائم و پیشگیری از جرائم با تدابیر امکان‌پذیر است و نیازی به پول و بودجه هم ندارد.

هاشمی با اشاره به این که باید آسیب‌ها را برجسته کرد و به سمت حل آن معضل و مشکل پیش برویم افزود: نسبت به همه معضلات نمی‌توان اقدامات قضایی و انتظامی داشت بلکه باید به سمت پیشگیری و فرهنگ‌سازی هم پیش رفت.

وی خاطرنشان کرد: ما در استان‌های شمالی به دلیل داشتن امکانات و ظرفیت‌های خوب، در عرصه صرفه‌جویی خیلی کم فروغ بوده‌ایم اما در استان های دیگر از جمله یزد مردم خیلی مقاوم‌تر نسبت به مشکلات هستند و صرفه‌جویی را با دقت بیشتری اجرا می‌کنند.

استاندار گلستان تاکید کرد: بحران آب برای ما یک فرصت است تا از این نعمت به خوبی استفاده کنیم و صرفه‌جویی در استان را فرهنگ‌سازی کنیم.

کد خبر 4343248

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =