ارتباطات علمی نباید به زیاده خواهی برخی کشورها گره بخورد

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل درباره تاثیر تحریم ها بر روابط علمی ایران با کشورهای خارجی گفت: ارتباطات علمی را نباید به زیاده خواهی برخی از کشورها گره زد.

حسین سالار آملی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه آیا تحریم ها بر روی روابط ایران با کشورهای خارجی تاثیر داشته یا خیر گفت: این موضوع باید بررسی شود، بعضی از کشورها مانند فرانسه و اتحادیه اروپا ارتباطات علمی خوبی با ایران دارند.

وی ادامه داد: برخی کشورها هم هنوز موضع مشخصی ندارند، ما باید این موضوع را بررسی کنیم تا مشخص شود که چگونه می توانیم این موضوع را ساماندهی کنیم.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل یادآور شد: ما انتظار داریم جامعه علمی و فناوری دنیا متوجه شود که ارتباطات علمی را نباید به زیاده خواهی برخی از کشورها گره زد.

وی ادامه داد: اگر این کار صورت گیرد به ضرر خود این کشورها است چون قدرت و استقامت علمی ایران چیزی نیست که کسی آن را انکار کرده و کنار گذارد و یا بپوشاند.

سالارآملی افزود: هر کشوری که بخواهد توانمندی علمی ایران را در نظر نگیرد خود را از این پتانسیل ها محروم کرده است بعید می دانم جامعه علم و فناوری در این خصوص پاسخ مثبت به بیگانگان بدهد.

کد خبر 4343619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =