فوتبال توسعه یافته نیازمند بهره گیری از روشهای نوین است

ساری - رئیس هیئت فوتبال مازندران گفت: داشتن فوتبال توسعه یافته نیازمند خروج از شیوه های سنتی به سمت روشهای نوین استفاده از یافته های علم پزشکی است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا بهروان بعدازظهر چهارشنبه در سمینار علمی تازه های پزشکی در فوتبال در سالن آیت الله کوهستانی مازندران برگزار شد با بیان اینکه علم پزشکی و تاثیر آن در رشته های مختلف ورزشی غیرقابل انکاراست، گفت: با توجه به تاثیر علم پزشکی بر ورزش باید در فوتبال کشور از یافته های جدیدو کاربردی علم روز استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه با استفاده از یافته های پزشکی قابلیت بازیکن دربعد جسمی و روحی افزایش پیدا کرده است، گفت: برای رسیدن به فوتبال توسعه یافته باید از شیوه ها وتفکر سنتی خارج و  به سمت روشهای نوین و علمی حرکت کنیم.

بهروان با اعلام اینکه با کمک علم پزشکی میزان آسیب دیدگی کاهش پیدا کرده است، افزود: با توجه به کاهش آسیب دیدگی با استفاده از علم پزشکی همه تیم ها و ورزشکاران و مربیان به این حوزه توجه کردند تا از آن بهره مثبت ببرند.

رئیس هیات فوتبال مازندران ادامه داد: در فوتبال سلامت بازیکنان بسیار مهم است به طوری که پزشکان تیم یونتوس حدودیک ماه از رونالدو تست گرفتند که قرارداد چهار ساله ای با این بازیکن منعقد کنند که این امر نشاندهنده اهمیت علم پزشکی دارد.

دکتر فرزاد گوهر دهی، دبیر اجرایی سمینار علمی تازه های پزشکی در فوتبال به برپایی این همایش برای نخستین بار اشاره کرد و گفت: این همایش یک روزه با حضور ورزشکاران و پزشکان باشگاه ها و مربیان برگزار شده است.

 وی هدف از برگزاری این همایش را ارتقا سطح دانش این گروه هدف دانست و افزود: در این همایش مسائل پزشکی در زمینه دوپینگ،احیای قلبی ریوی،معاینات ورزشکاران، آسیب های زانو، کنترل اضطراب برای ورزشکاران آشنایی با داروهای ممنوعه پیشگیری از آسیبها و توانبخشی مطرح شده است.

شایان ذکر است در پایان این سمینار برای شرکت کنندگان گواهی  حضور درسمینار صادر شد.

کد خبر 4344220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =