تبریز به عضویت لیگ شهرهای تاریخی جهان می‌پیوندد

تبریز- به همت و پیگیری‌های معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز، شهر تبریز به عضویت لیگ شهرهای تاریخی جهان می‌پیوندد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت عمرانی شهرداری تبریز طی یک سال گذشته پس از انجام جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی با رئیس لیگ شهرهای تاریخی جهان توانست ظرفیت‌های تاریخی شهر تبریز را در عرصه بین الملل معرفی کند.

محمدحسین اسحقی دراین خصوص گفت: شهر تبریز باقرار گیری در مسیر جاده ابریشم و نقش مهم تاریخی آن درمبادلات،اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در طول تاریخ و همچنین ثبت جهانی بازار تبریز به عنوان میراث فرهنگی از سوی یونسکو از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: معاونت فنی و عمرانی در راستای وظایف فنی خود در زمینه های حفاظت از بافت های تاریخی و همچنین مقاوم سازی و بهسازی می تواند با عضویت در این لیگ شهرهای تاریخی جهان، تبریز را به جایگاه خوبی در سطح بین الملل برساند و تعاملات بین المللی را افزایش دهد.

وی همچنین در خصوص چشم انداز معاونت عمرانی شهرداری تبریز در این راستا گفت: استفاده از ظرفیت های سایر شهر های تاریخی جهان در زمینه های توسعه شهرها پیرامون بافت‌های تاریخی و نحوه حفاظت و بهسازی آنها و استفاده از فناورری های آنها در این حوزه بخشی از افق چشم اندازی شهرداری تبریز در این خصوص است.

شایان ذکر است، جلسه شهرداران شهرهای تاریخی جهان در مهرماه سال جاری در شهر بورسای ترکیه برگزار خواهد شد و شهرداری تبریز به همراه معاونت فنی و عمرانی خود توسط رئیس لیگ شهر های تاریخی جهان به این جلسه دعوت شده اند.

لازم به ذکر است؛ با توجه به قرارگیری در سال ۲۰۱۸ و استفاده از ظرفیت پایتخت گردشگری جهان اسلام، عضویت در این لیگ می‌تواند تاریخ بلند شهر تبریز را برای جهانیان معرفی کند.

کد خبر 4344241

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =