۱۳ مانع اساسی در تولید کشور شناسایی شده است

قزوین- کارشناس سازمان مدیریت صنعتی ایران گفت: ۱۳ مانع اساسی در رونق تولید و فضای کسب و کار در کشور شناسایی شده که با رفع آن می توانیم از بحران عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کبیری درشورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در بسیاری از کشورها مانند آمریکا، آلمان، انگلیس حمایت از کالای داخلی با برنامه و جدیت دنبال شده و توانسته اند به رشد اقتصادی برسند.

کبیری بیان کرد: وضع تعرفه به فولاد و آلومینیوم در کشوری مانند آمریکا زمینه پشتیبانی از تولید کالای داخلی را محقق کرده و خروج از پیمان های مختلف مانند نفتا، محیط زیست توانسته به اشتغال این کشور کمک کند.

نماینده و کارشناس سازمان مدیریت صنعتی ایران تصریح کرد: حمایت گرایی و تجارت آزاد هرگز سیاست ثابتی نیست و با شرایط فرق می کند و ما نیز باید بر اساس شرایط تصمیم بگیریم و سیاست های خود را تغییر دهیم.

۱۳ مانع اساسی در تولید کشور شناسایی شده است

وی اضافه کرد: ۱۳ مانع تولید در ایران شامل نوسان قیمت ارز، نبود استراتژیک صنعتی، ضعف حقوق مالکیت، قاچاق، مالیات، نامناسب بودن  فضای کسب و کار، فساد، تامین منابع مالی و نقدینگی، سیاست های تجاری ضد توسعه، رفتارهای سلیقه ای در سیستم، نبود شاخص توسعه، است که باید برای حل آنها برنامه ریزی داشته باشیم.      

کبیری گفت: وقتی کشور دچار مشکلات اقتصادی است باید مالیات بر اساس رشد اقتصادی تعریف شود اما امروز مالیات در کشور ما به یک کابوس برای واحدهای تولیدی و صنعتی تبدیل شده است.

کارشناس سازمان مدیریت صنعتی ایران اظهارداشت: سیاست های تجاری ضد توسعه از دیگر موانع تولید است و ما در صدر کشورهای با تعرفه بالا هستیم.

وی اضافه کرد: باید خط مشی سیستم حمایت از تولید مشخص شود و سردرگمی و رفتار سلیقه ای از آفت هایی است که تولید را دچار مشکل کرده است.

کد خبر 4346214

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =