۱۳ مانع اساسی در تولید کشور شناسایی شده است

قزوین- کارشناس سازمان مدیریت صنعتی ایران گفت: ۱۳ مانع اساسی در رونق تولید و فضای کسب و کار در کشور شناسایی شده که با رفع آن می توانیم از بحران عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کبیری درشورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در بسیاری از کشورها مانند آمریکا، آلمان، انگلیس حمایت از کالای داخلی با برنامه و جدیت دنبال شده و توانسته اند به رشد اقتصادی برسند.

کبیری بیان کرد: وضع تعرفه به فولاد و آلومینیوم در کشوری مانند آمریکا زمینه پشتیبانی از تولید کالای داخلی را محقق کرده و خروج از پیمان های مختلف مانند نفتا، محیط زیست توانسته به اشتغال این کشور کمک کند.

نماینده و کارشناس سازمان مدیریت صنعتی ایران تصریح کرد: حمایت گرایی و تجارت آزاد هرگز سیاست ثابتی نیست و با شرایط فرق می کند و ما نیز باید بر اساس شرایط تصمیم بگیریم و سیاست های خود را تغییر دهیم.

۱۳ مانع اساسی در تولید کشور شناسایی شده است

وی اضافه کرد: ۱۳ مانع تولید در ایران شامل نوسان قیمت ارز، نبود استراتژیک صنعتی، ضعف حقوق مالکیت، قاچاق، مالیات، نامناسب بودن  فضای کسب و کار، فساد، تامین منابع مالی و نقدینگی، سیاست های تجاری ضد توسعه، رفتارهای سلیقه ای در سیستم، نبود شاخص توسعه، است که باید برای حل آنها برنامه ریزی داشته باشیم.      

کبیری گفت: وقتی کشور دچار مشکلات اقتصادی است باید مالیات بر اساس رشد اقتصادی تعریف شود اما امروز مالیات در کشور ما به یک کابوس برای واحدهای تولیدی و صنعتی تبدیل شده است.

کارشناس سازمان مدیریت صنعتی ایران اظهارداشت: سیاست های تجاری ضد توسعه از دیگر موانع تولید است و ما در صدر کشورهای با تعرفه بالا هستیم.

وی اضافه کرد: باید خط مشی سیستم حمایت از تولید مشخص شود و سردرگمی و رفتار سلیقه ای از آفت هایی است که تولید را دچار مشکل کرده است.

کد خبر 4346214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =