۷۷درصد از کل خانوارهای روستایی زنجان بهره‌مند از گاز طبیعی هستند

زنجان-مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: ۴۹۲ روستا با ۸۲ هزار و ۵۴۹ خانوار به شبکه گاز کشور متصل شده‌اند و هم اکنون ۷۷.۶ درصد از کل خانوارهای روستایی استان بهره‌مند از گاز طبیعی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن احمدلو صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: در حال حاضر گازرسانی به ۱۱۳ روستا با ۱۲ هزار و ۹۳۹ خانوار در دست اجرا است که با اتمام عملیات گازرسانی به این روستاها برخورداری خانوارهای روستایی استان به ۹۰ درصد می‌رسد.

وی اظهار کرد: ۴۹۲ روستای استان زنجان با ۸۲ هزار و ۵۴۹ خانوار به شبکه گاز کشور متصل شده‌اند وهم اکنون ۷۷.۶ درصد از کل خانوارهای روستایی استان زنجان بهره‌مند از گاز طبیعی هستند و با بهره‌برداری از ۱۱۳ روستای در دست اجرا ۹۰ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مندمی شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به وضعیت گازرسانی به روستاهای مصوب سفر سال ۱۳۹۳ ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: مطالعه، طراحی و گازرسانی به ۳۲۰ روستا با ۳۹ هزار و ۸۷۹ خانوار انجام‌شده که از این تعداد ۲۶۵ روستا با ۳۱ هزار و ۲۱۲ خانوار بهره‌مند از گاز بوده و ۵۵ روستای باقیمانده نیز با ۸ هزار و ۶۶۷ خانوار در دست اجرا است.

احمدلو تأکید کرد: ۱۰۰ درصدی جمعیت شهری استان زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند. 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد صنایع استان از گاز طبیعی استفاده می‌کنند. ۱۱ شهرک صنعتی، ۲ ناحیه و ۳ محور صنعتی استان از گاز طبیعی برخوردار هستند و  تاکنون ۸۵ واحد معادل ۶۰ درصد گازسوز شده و ۴۶ واحد دیگر نیز در دست اجرا است.

احمدلو به بدهی مشترکین گاز به شرکت گاز استان اشاره کرد و افزود: گاز زنجان بیش از ۴۵ میلیارد تومان از بخش صنعتی، بیش از ۲۵ میلیارد تومان از بخش خانگی و ۲۳ میلیارد تومان از بخش تجاری استان طلب دارد.

کد خبر 4346889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =