آزار جنسی کودکان در آذربایجان غربی گزارش نشده است

ارومیه- معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آمار و مدارک، هیچ موردی از آزار جنسی کودکان در استان نداشته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد مطلبی پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت:۲۱ مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان وجود دارد که از این تعداد ۹ مرکز خانه کودک مختص دختران و ۱۲ مرکز پسرانه است.

وی ادامه داد: در استان ۱۱۵ دختر و ۱۷۸ پسر در این مراکز نگهداری می شود که ماهیانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان سرانه پرداخت می‌شود و مابقی هزینه‌ها توسط خانواده‌ها ، خیرین و... پرداخت می‌شود.

مطلبی خاطرنشان کرد: سرپرستی ۳۰۷ کودک زیر ۱۸ سال نیز به سرپرست جایگزین(اقوام نزدیک) اعطا شده و برای آنها نیز ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان سرانه پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه همه مددجویان بهزیستی تا ۱۸ سالگی از لحاظ تحصیل ، کار و ازدواج حمایت می‌شوند عنوان کرد: در حال حاضر در استان۵۰ کودک تا سه سال تحت پوشش بهزیستی است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی یاد آور شد: در سال جاری ۱۰ کودک به سرپرست واگذار و ۵ کودک نیز در شرف اعطای سرپرستی هستند.

مطلبی با بیان اینکه سیاستهای اجتماعی در تقابل با سیاستهای اقتصادی نیست گفت: وقتی راجع به سیاستهای اجتماعی بحث می شود ممکن است چنین تصور شود که این سیاستهای در تقابل با سیاستهای اقتصادی است که چنین نیست.

وی با تاکید بر نقش نگاه و رویکرد درست مدیریتی در ارتقای سطح کیفی خدمات تصریح کرد: در سیاستهای اجتماعی امروز بایست از ارائه صرف خدمات بسمت رویکردهای حکمرانی خوب که عدالت و برابری فرصتها را در پی دارد برویم.

کد خبر 4348331

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =