همسرآزاری معضل مهم در سوادکوه است

سوادکوه - رئیس دادگستری سوادکوه، همسرآزاری را از مشکلات و معضلات مهم در سوادکوه برشمرد.

 به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی، ظهر دوشنبه، در مراسم افتتاح اورژانش اجتماعی شهرستان سوادکوه، با بیان اینکه پیش از افتتاح اورژانس اجتماعی همکاری میان قوه‌قضائیه و بهزیستی در خصوص پرونده‌های خانوادگی وجود داشته است، افتتاح اورژانس اجتماعی را جرقه‌ای در زمینه پیگیری بهتر مسائل خانوادگی دانست.

رئیس دادگستری شهرستان سوادکوه اطاله دادرسی را یکی از معضلات پرونده‌ها برشمرد و با بیان اینکه تمام تلاش قوه‌قضاییه جلوگیری از اطاله دادرسی است، افزود: اما در پرونده خانوادگی به بحث اطاله دادرسی پرداخته نمی‌شود چرا که می‌دانیم برهم خوردن یک زندگی چه معضلاتی را با خود به دنبال دارد.

وی در رابطه با اطله دادرسی پرونده خانوادگی گفت:  اگر گمان کنیم که طولانی‌تر شدن فرایند رسیدگی کمک به بازگشت زندگی زوجین خواهد کرد آن را انجام می‌دهیم، کما اینکه این امر را نیز در نظر داریم که گاهی تداوم یک زندگی منجر به وقوع جرم و حتی قتل خواهد شد.

محمدی یکی از اهداف مهم اورژانس اجتماعی را پیشگیری از وقوع جرم برشمرد و بر ضرورت وجود یک واحد پیشگیری از وقوع جرم در همه سازمان‌ها تأکید کرد و افزود: این واحدها همکاری نزدیکی با معاونت قوه قضائیه داشته باشند و تأسیس اورژانس اجتماعی در بهزیستی نیز در همین راستا است.

وی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی نباید منتظر ارجاع پرونده از سوی دادگستری باشد، بر مداخله به موقع معضلاتی همچون کودک‌آزاری و همسرآزاری اشاره کرد و افزود: کودکان باید آموزش ببیند تا در صورت آزار در خانواده به اورژانس اجتماعی اطلاع دهند چرا که آزار در کودکی تبعات مهمی در زندگی فرد دارد و اینکه جامعه سالم در گرو خانواده سالم است.

رئیس دادگستری شهرستان یکی از معضلات شهرستان در اختلافات خانوادگی را همسر آزاری برشمرد و آن را منشا معضلات دیگر دانست و افزود: عموما در اختلاف خانوادگی از طلاق صحبت می‌شود اما طلاق آخر کار است و مداخله جدی باید از مطالبه مهریه آغاز شود چرا که عموما مطالبه مهریه بیانگر وجود اختلاف است و از همین رو ما مطالبه مهریه را فورا به اورژانس اجتماعی ارجاع می‌دهیم.

محمدی با تأکید بر عدم بی‌تفاوتی مردم در قبال اختلافات خانوادگی دیگران، یکی از موارد مورد انتظار از مردم و گروه‌های مردم نهاد را اطلاع‌رسانی کودک آزاری و همسر آزاری به اورژانس اجتماعی دانست و افزود: اگر اورژانس اجتماعی می‌تواند بدون مداخله نیروی انتظامی کار را انجام دهد، آن را ادامه دهد و در غیر این صورت به نیروی انتظامی اطلاع دهد چرا که مداخله اورژانس اجتماعی قبل از مداخله مقامات قضایی و انتظامی است.

کد خبر 4348554

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =