آبیاری غیرمجاز فضای سبز و بوستان های پرند با آب شرب متوقف شد

رباط کریم- مدیر عامل آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران گفت: ۹۰ رشته انشعاب غیر مجاز در قطرهای بالا مربوط به شرکت عمران پرند و شهرداری این شهر شناسایی و جمع آوری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل صدرائیه بعد از ظهر دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامان دهی شبکه های آب رسانی و خطوط انتقال بین شهرهای حوزه آبی جنوب غرب استان تهران و همچنین شناسائی و جمع آوری هر گونه انشعاب غیر مجاز در تمامی شهرهای تحت پوشش به سرعت و جدیت در حال انجام است.

وی با اشاره به شناسائی و جمع آوری بخش قابل توجهی از این انشعابات در شهر پرند که با هدف تامین و توزیع آب آشامیدنی مطلوب شهروندان و مشترکین و مهار انشعابات غیر مجاز و آب های به حساب نیامده انجام می پذیرد، یاد آور شد: در همین راستا و با توجه به شناسائی و کشف ۹۰ رشته انشعاب غیر مجاز در اقطار بالا شامل انشعاب یک اینچ تا ۱۱۰ میلی متری مربوط به شرکت عمران پرند و شهرداری این شهر که برای مصارف مجتمع های مسکونی و آبیاری پارک ها و بوستان های این شهر مورد استفاده قرار می گرفت، موضوع به اطلاع مدیر عامل شرکت عمران پرند و شهردار این شهر رسید.

مدیر عامل آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران گفت: این شرکت ضمن اعلام خسارات وارده و دستور پیگیری از سوی دفتر حقوقی، انشعابات مذکور را به طور کلی جمع آوری و تعهدات لازم مبنی بر عدم استفاده مجدد از آب آشامیدنی به صورت غیر مجاز را نیز اخذ کرد.

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب غربی استان تهران همچنین یاد آور شد: متاسفانه یکی از مشکلات ما در امر تامین و توزیع مطلوب آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین مصارف غیر مجاز است.

استفاده از انشعابات غیرمجاز در آبیاری فضای سبز پرند

وی ادامه داد: این انشعابات با توجه به بعد مسافت خطوط و شبکه های بین شهری در اندازه های چند اینچی برای مصارف صنعتی و کشاورزی و در داخل شهرها نیز برای مصارف خانگی توسط برخی از شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد، که در این خصوص و به منظور محافظت از حقوق شرکت و ارتقاء کمی وکیفی آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین موضوع شناسائی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز بصورت جدی در دستور کار این شرکت قرار گرفته و در حال انجام است.

صدرائیه گفت: از اوایل سال جاری و در مدت زمان ۳ ماهه اول سال بالغ بر ۱۳۰ رشته انشعاب غیر مجاز در اقطار بالا و بیش از صدها مورد انشعاب غیر مجاز و پشت کنتوری در شهرهای تحت پوشش شناسائی و جمع آوری و بخش عمده ای نیز به مجاز تبدیل شده است.

وی افزود: با شناسائی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز مورد استفاده در فضای سبز شهر پرند از هدر روی و پِرت آب به میزان ۶۵ لیتر بر ثانیه جلوگیری شد و انتظار می رود با ادامه روند فعلی و شناسائی و خارج سازی سایر انشعابات که به صورت غیرمجاز در بوستان ها و فضای سبز شهرهای تحت پوشش مبادرت به برداشت آب از خطوط و شبکه های انتقال آب می کنند، از هدر روی آب آشامیدنی به میزان بیش از ۱۰۰ لیتر بر ثانیه در منطقه جلوگیری می شود.

کد خبر 4348761

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =