ملاحظات ایمنی و سلامت در جایگاه دفع بهداشتی زباله لحاظ خواهد شد

سنندج - معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: همه ملاحظات ایمنی و سلامت در پهنه هایی که به عنوان جایگاه دفع بهداشتی زباله تعیین می شود، لحاظ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، امیر قادری در کارگروه ارزیابی زیست محیطی دفن بهداشتی پسماند استان در سنندج گفت: قانون پسماند در سال ۸۳ در کشور تصویب و در سال ۸۵ دستورالعمل اجرایی آن ابلاغ شد.

وی با اشاره به تاکیدات مکرر در گذشته مبنی بر اهمیت بحث پسماند عنوان کرد: امروزه مسائل زیست محیطی برای همگان در درجه اول اهمیت قرار دارد و توسعه ای که در آن مسائل محیط زیستی رعایت نشود، فایده ای ندارد چراکه آینده بشر و طبیعت را تباه می کند.

قادری بیان  کرد: در زمینه عمرانی هم حتی اگر پروژه ای کلان و بسیار مهم باشد اما توجیه زیست محیطی نداشته باشد هم سازمان محیط زیست استان و هم محیط زیست کشور مکلف به جلوگیری از اجرای آن پروژه هستند و با ظرفیت های قانونی که در این زمینه در اختیار محیط زیست قرار دارد انتظار می رود هیچ مماشاتی در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی درست در حوزه پسماند موجب تضمین سلامت آینده مردم است، افزود: شهرداری ها هم باید به بحث پسماند توجه ویژه داشته و به عنوان اولویت اول به آن نگاه کنند.

معاون استاندار کردستان با بیان اینکه طرح های جامع و تفصیلی شهری و ناحیه ای طرح هایی فرادست است، گفت: این طرح ها همه سلسله مراتب را در کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان طی کرده و در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور هم که مصوبات آن حکم قانون را دارد به تصویب رسیده است.

قادری با تاکید بر اینکه برای دفن زباله پهنه تعیین می شود، افزود: تمام مسائل در این پهنه ها بررسی و لحاظ می شود و لذا هر جایگاهی که برای دفن زباله و پسماند تعیین می شود با رعایت این موارد است.

وی بیان کرد: در مناطقی که برای دفن پسماند تعیین می شود باید تمام جوانب ایمنی و سلامت رعایت شود تا مشکلی برای ساکنان پیش نیاید.

قادری عنوان کرد: دستگاه ها باید در موضوع پسماند با پرهیز از شتابزدگی تصمیمات منطقی اتخاذ کنند و پای این تصمیمات نیز بایستند.

کد خبر 4349988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =