احزاب باید پیگیر مطالبات بر زمین مانده مردم باشند

اراک- نایب رئیس خانه احزاب ایران گفت: احزاب ضمن جلب مشارکت مردم باید پل ارتباطی مطمئن بین مردم و مسئولان و پیگیر مطالبات بر زمین مانده جامعه باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، قدرتعلی حشمتیان پیش از ظهر روز یکشنبه در آئین افتتاح خانه احزاب استان مرکزی در اراک اظهار داشت: حزب باید منتقد باشد ولی برانداز نباشد. مسولان اگر به احزاب اعتماد کنند و در کنار آنان باشند و در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها از ظرفیت و توان احزاب استفاده کنند، در حقیقت احزاب ضربه گیر نظام هستند.

وی افزود: خانه احزاب با سه هدف شکل گرفته است از جمله دفاع از حقوق صنفی احزاب، چون اعضای خانه احزاب خودشان سیاسی هستند و خانه احزاب صنفی تلقی می شود.

حشمتیان بیان داشت: از دیگر وظایف، رسیدگی به مطالبات مردم از حاکمیت  است، چنانچه احزاب فعال شوند و از طرف دیگر مسئولان به احزاب توجه کنند، دیگر مردم به عنوان اعتراض به روند اقتصادی دولتمردان کف خیابان نمی آیند. اگر احزاب فعال شوند و مردم هم اعتماد کنند خیلی از فشارهای اجتماع کاسته می شود. اگر دولتمردان موضوع تقویت احزاب را دنبال می کردند، امروز احزاب هم سپر  و ضربه گیر نظام بودند.

وی ادامه داد: امروز مردم از احزاب سلب اعتماد شده اند، چون مسئولان حرف احزاب را گوش نمی دهند. به همین دلیل باید تلاش کنیم اعتماد مردم را جلب کنیم. احزاب طوری عمل کنند که بین مردم و دولت پل باشند. اگر پل باشیم بین مردم و دولت به جای اینکه مردم تلاش کنند خودشان مستقیم به مسئولان مراجعه کنند، از طریق احزاب مشکلات و خواسته هایشان مطرح شود. بنابراین احزاب خود به خود سپر می شوند، اگر احزاب فعال بودند مسایل اقتصادی به این شکل در کشور پیش نمی آمد.

نایب رئیس خانه احزاب ایران تصریح کرد: مورد دیگر که در دستور کار خانه احزاب است، پیگیری تطبیق قانون جدید احزاب است و قانون جدید را خانه احزاب باید پیگیری کند. خانه احزاب اگر این موارد را انجام دهد به وظایف خود خوب عمل کرده و در ضمن باید بتوانیم حرف های مردم را به دولت و حرف های دولت را به مردم انتقال دهیم.

حشمتیان با اشاره به اینکه پانزدهمین خانه احزاب کشور امروز در استان مرکزی افتتاح شد بیان داشت: اگر به جای جدل، گفت و گو بین احزاب باشد، بسیاری از مشکلات مردم برطرف می شود و کارها باتعامل و وفاق با یکدیگر پیش می رود. در حقیقت ما به دولت مشاوره می دهیم اما در کارهای دولت دخالت نمی کنیم.

کد خبر 4353669

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =