راه اندازی پایگاه های ایجاد اشتغال در ۶۱ دهستان خراسان جنوبی

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: در 61 دهستان استان و هر دهستان در سه تا پنج روستا پایگاه های ایجاد اشتغال جوانان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی مروج الشریعه ظهر یکشنبه در جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان استان اظهار کرد: در شرایط عادی هنگامی که به نمودار ساختاری ستاد نگاه می کنیم پیشرفت مطلوبی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شرایط امروز کشور عادی نیست لذا باید از حالت تبیین مسئله و مشکلات خارج و به صورت مسئله محور برای جوانان اقدام کنیم، افزود: فرمانداران به عنوان خط مقدم اول در سامان دهی به امور جوانان باید در ۱۱ شهرستان با جدیت بیشتری کار کنند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه چارچوب اصلی امور باید مشخص شود و مشکلات بر سر راه اجرا برداشته شود، گفت: سامان دهی جوانان باید با سه مسئله اساسی اشتغال جوانان، سالم سازی و سالم نگه داشتن جوانان و مسائل فرهنگی و اجتماعی با رویکرد ایجاد نشاط اجتماعی دنبال شود.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال جوانان باید به طور خاص تعدادی از جوانان بیکار هر منطقه تقسیم بندی و سامان دهی شوند، عنوان کرد: استانداری خراسان جنوبی نیز می تواند از منابع اعتباری به عنوان کمک های فنی و اعتباری در این حوزه حمایت کند.

مروج الشریعه با اشاره به اینکه در خصوص سالم سازی جوانان باید هم افزایی استانی و شهرستانی به وجود آید، بیان کرد: امروزه یکی از آسیب هایی که سلامت جسم و روح جوانان را تهدید می کند مواد مخدر است لذا باید در این حوزه با جدیت بیشتر فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه نشاط سالم با حفظ شئونات برای هر جامعه ای ضروری است، اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در بین جوانان باید جدی گرفته شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فرمانداران باید طرح های مبتکرانه بر مبنای مشارکت خود مردم در راستای ایجاد نشاط اجتماعی ارائه دهند، افزود: در حال حاضر ۶۱ دهستان استان هدف گیری شده که از هر دهستان سه تا پنج روستا بر اساس تناسب مزیت های موجود جهت ایجاد پایگاه های تولید اشتغال جوانان انتخاب می شوند.

وی با بیان اینکه خلق مزیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: فعالیت های حوزه آی تی و آی سی تی منحصر به منطقه خاصی نیست بلکه در امور اقتصادی هر منطقه نقش اساسی دارد.

مروج الشریعه با اشاره به اینکه حتما امکاناتی باید در اختیار تعدادی از جوانان در حوزه شبکه های اطلاع رسانی و در راستای معرفی شهدای مناطق مختلف قرار داده شود، عنوان کرد: در تاکیداتی که برای انجام امور صورت می گیرد باید به مسائل و وقایع امنیتی کشور توجه شود.

وی ادامه داد: اگر شرایط کشور سخت تر شد باید بدانیم به چه صورت هوشمندانه از لاک سیستم سنتی و کم بازده خارج شویم و در ساختارهای اداری تحول ایجاد کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیریت کردن در شرایط فعلی جامعه باید نسبت به قبل متفاوت باشد، اظهار داشت: هر مدیری که در شرایط فعلی نتواند به درستی به مردم خدمات ارائه دهد باید جایگزین شود.

کد خبر 4353845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =