باید از ظرفیت های طبیعی برای تولید سرمایه استفاده شود

خاش - فرماندار خاش گفت: کارشناسان ادارات برای حل مشکلات شهرستان ایده ها و راهکارهای علمی و تخصصی ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید الدین یوسفی امشب در جلسه شورای کارشناسان ادارات شهرستان خاش اظهار داشت: کارشناسان تاثیر مهمی در غنی سازی مصوبات کمیته برنامه ریزی شهرستان دارند و قطعا اتخاذ برنامه های تدوین شده نقش موثری در حل مشکلات شهرستان دارد.

وی افزود: بحث اعتیاد در صدر معضلات اجتماعی کشور قرار دارد و قطعا نیاز به حمایت کارشناسی دارد تا با نگاه منطقه ای آسیب ها به حداقل برسد.

فرماندار خاش تصریح کرد: در خصوص بحران آب در شهرستان خاش نیز متاسفانه از سوی بخش های مربوطه به صورت کارشناسی با موضوع برخورد نشده تا این بحران کنترل شود و ضرورت دارد کارشناسان مربوطه با ارائه ایده و راهکار اساسی مبتنی بر علم و تخصص به دنبال حل این معضل باشند.

وی همچنین بر استفاده از افکار عمومی، دانش، توان و ظرفیت بومی برای به حرکت در آوردن چرخه تولید و فرآوری محصولات این شهرستان جهت تولید سرمایه در حوزه های مختلف  تاکید کرد.

یوسفی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با شناخت نسبت به توانایی های کارشناسان خود از ایده ها و راهکارهای مطروحه استقبال کنند و از این ایده ها برای حل مشکلات و معضلات جامعه استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود خروجی جلسات شورای کارشناسان ادارات در جهت حل مشکلات شهرستان و رفع دغدغه های مردم مثبت و موثر واقع شود.

وی یاد آور شد: برای توسعه اشتغال در بین مردم از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی استفاده شود تا شاهد رشد و برون دهی کار آفرینی در جامعه باشیم .

همچنین حسین بولاغ، کارشناس مسئول آموزش و پرورش در دوره متوسطه خاش گفت: بحث توانمندسازی نیروی انسانی یکی از شرایط اصلی توسعه و موفقیت ادارات است که نیازمند تدوین برنامه راهبردی خاصی است‌.

وی افزود: بسیاری از دغدغه ها به صورت یک آسیب در جامعه مطرح است و می توان گفت وجود آسیب ها ناشی از عدم وجود نیروی انسانی توانمند است.

بولاغ اجرای برنامه مدیریت تعالی مدارس را یکی از راه های افزایش توانمندی های نیروی انسانی دانست و افزود: این طرح جامع اکنون در مدارس سطح کشور با هدف افزایش راندمان توان نیروی انسانی و افزایش اختیارات مسئولین و امکانات برای پاسخگویی بهتر مسئولین در حال اجرا است و برای بازخورد هر چه بهتر کارشناسی امور برگزاری آموزش های حضوری و غیر حضوری از ضروریات است.

فضل الله کردی، کارشناس اداره جهاد کشاورزی خاش نیز با اشاره به بحث بحران آب در خاش افزود: ۹۵ درصد آب شهرستان خاش در حوزه کشاورزی مصرف می شود که نیاز مبرم به برنامه ریزی برای حفظ آب برای نسل آینده وجود دارد.

وی افزود: مردم برای تغذیه دوباره سفرهای زیر زمینی آب های مورد استفاده خود را به چاه برگردانند تا از این طریق سفره های آب های زیرزمینی دوباره تغذیه شود.

سایر کارشناسان ادارات اجرایی خاش نیز طرح های مد نظر خود را جهت ارتقاء سطح ارائه خدمات به مردم، توسعه شاخص های نیروی انسانی، حل مشکلات شهرستان، حل معضل اعتیاد، توجه به بحران آب شهرستان و اجرای طرح نوین فاضلاب شهری در این جلسه مطرح  کردند.

کد خبر 4354292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =